If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony naznačuje, že začátek 2023 bude pro platformu PS5 něčím velmi důležitý

Vábení.

Japonskému Famitsu poskytl rozhovor senior vice prezident japonské Sony, Hideaki Nishino.

Časopis se ho snažil přimět k nějakému výroku ohledně budoucnosti konzole PlayStation 5. Svou otázku začal zeširoka tím, že PS5 vstoupila do svého třetího roku na trhu a že si pamatujeme, že PS4 Pro přišla tři roky po premiéře původní PS4. Jaký je tedy výhled Sony v tomto směru?

Nishino odpověděl, že ke konci fiskálního roku 2022 (konec března 2023) bude celkový odbyt PlayStation 5 na více než 37 milionech kusů.

"Věříme, že to bude velmi důležitá doba pro celou platformu PlayStation jako takovou," nastínil, že se něco kutí. A nemyslel tím PSVR2 v únoru.

Čelní představitel Sony však zdůraznil, že v tuto chvíli zatím nemůže mluvit konkrétněji, ale prý se máme těšit na rok 2023.

Samozřejmě se ihned nabízí úvaha, zda náhodou nemluvil o tom spekulovaném modelu PS5 s odpojitelným Blu-Ray diskem.

Dle nových informací od insiderů, které zaslechl Tom Henderson, prý tento inovovaný model PS5 už mají vybraní štastlivci v rukou a má fungovat naprosto bezchybně. Prý o něm uslyšíme oficiální cestou již brzy.

Cílem má být údajně to, že náklady na výrobu PS5 se sníží, bude-li existovat pouze jeden model konzole (s odpojitelným či přikoupitelným Blu-Ray), na rozdíl od současné situace se standardní PS5 (s mechanikou) a digitální PS5 (bez mechaniky). Stávající dva modely konzole údajně mají být přestat vyráběny do konce roku 2023.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments