If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony nepožírá studia jako jiní, říkají Media Molecule

Vděk.

Působí to jako zjevná narážka na akvizice, které běžně dělají například hamižní Electronic Arts či Microsoft a hráči je za to nesnášejí.

Odkoupí do té doby prosperující a nadějné studio, vnutí mu svou firemní politiku, zavedou byrokracii, nařídí dělat nějaké jiné hry, tím znechutí část zaměstnanců, kteří odejdou, a pak to jde už jen z kopce.

Tak to ovšem v Media Molecule necítí. Tvůrci LittleBigPlanet se naopak pod Sony, která je převzala ve 2010, cítí úplně skvěle. Promluvili o tom ve výročním interview pro PushSquare:

"Všichni z nás už nějaké akvizice zažili, takže jsme to brali velmi vážně. Jak víte, Sony má výbornou historii v tom, že nepožírá a nelikviduje studia, které odkoupila. Připravovali jsme se na to pár let, které byly takovým tréninkem, aby se to zvládlo".

Šéfka Siobhan Reddy vypíchla, že Sony do Media Molecule hodně investovala a byla schopna na svá bedra vzít mimořádně riskantní projekty jako Dreams, kterým by nejspíš kdekoli jinde pšenka nekvetla.

"Samozřejmě existují různé důvody, proč k akvizicím dochází. Pro nás to bylo hlavně o snaze o inovace a kam dál se můžeme posunout v tvorbě uživatelsky generovaného obsahu," zakončila své vyjádření vděku.

Tagged With

Comments