If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony: PlayStation 3 bude silně podporovaná ještě 2-3 roky

Vyšší cenu SuperSlim obhajuje přiložením her, cílí na majitele X360.

"Proč bych si teď měl kupovat supertenkou a lehčí PlayStation 3, když za rok a něco přijdou nové konzole?" To byla typická reakce na středeční oznámení nového modelu konzole. Sony dnes objasnila, proč s ní vlastně přišla a na koho cílí, z čehož tak nějak mezi řádky vyplynulo, že přechod na příští generaci možná v jejím případě nebude tak kvapný.

Podle Sony stále není na pořízení této konzole pozdě díky nášupu obsahu pro příští dva až tři roky. "The Last of Us, Beyond: Two Souls, spousta báječných nových titulů vlastní výroby i od ostatních vydavatelů, co ještě nejsou oznámeny... plus hry jako Assassins Creed 3 s bonusovým PS3 obsahem a jiné tento podzim jsou pádným argumentem," dodává. A slibuje, že PS3 budou podporovat podobně dlouho jako PS2, aneb dokud bude zájem ze strany vývojářů, který prý nadále zůstává enormní.

Motivem Sony pro již třetí redesign byla snaha o jakési připomenutí se, jako to dělají ostatní výrobci hardwaru, vyšší efektivita při výrobě SuperSlim a ještě o něco snížená spotřeba energie. Za menší velikost můžeme děkovat jinému typu větráku.

"Zaznamenali jsme vysoký zájem od stávajících majitelů Xboxu 360, kteří si chtějí pořídit druhou konzoli kvůli exkluzivním PS3 hrám, a proto nabízíme balení s Uncharted 3 GOTY coby vlajkovou hrou. To má hodnotu 70 dolarů, což je potřeba mít na vědomí při posuzování ceny SuperSlim," řekl GameSpotu viceprezident marketingu PlayStaiton John Koller v narážce na levnější X360 a předešlou verzi PS3. Že by tu hodnotu Uncharted 3 počítal jako součet původní ceny plné hry plus cena přídavků, při zapomenutí na různé výprodeje?

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments