Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony propagovala PS5 akci v televizích, ale musela ji odložit kvůli rasovým nepokojům v USA

Krátký spot + jaký pocit chce navodit?

Ticho před bouří? Kdepak, přesný opak. Před odhalením PS5 exkluzivit se toho dělo tolik, že bylo úplně cítit napětí ve vzduchu.

Sony akci přikládá takovou důležitost, že ji dokonce propagovala krátkým spotem i na sportovní TV stanici ESPN na amerických kabelovkách:

Bohužel zmíněné datum už neplatí. Vzhledem k probíhajícím masivním rasovým nepokojům po celé Americe kvůli zabití Afroameričana policistou je představení PS5 exkluzivit odloženo. Včera večer Sony oznámila na Twitteru následující:

"Rozhodli jsme se celou akci posunout na později. Přestože rozumíme nadšení hráčů z celého světa, kteří se těšili na PS5 hry, nyní není ta vhodná doba na oslavu her, takže ustoupíme do pozadí, aby mohly být slyšet důležitější hlasy."

Dříve uvedla, že akce potrvá něco málo přes hodinu, ale PlayStation Events ukazují délku 2 hodiny a 30 minut. Možná pak budou následovat nějaké rozhovory, nebo to je pouhá chyba...?

Prezident zábavní divize Jim Ryan pro BBC podotkl:

"Za normální situace by se diváci nacházeli v nějaké hale v Los Angeles, kam by se jich vešly dva tisíce. Kvůli koronaviru jsme však museli najít jiný způsob představení. Dal jsem našim týmům úkol, aby oslovili komunitu 100 milionů majitelů PS4, i ty, kteří konzoli nevlastní, aby byli při sledování nadšeni tak, jako by osobně seděli v tom E3 auditoriu za běžné situace."

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments