Skip to main content

Souhrn menších her: VergeWorld, Wanted: Dead, Dark Alliance 2, Lifeless Moon, There Is No Light, SacriFire

Nebo si zaslouží více pozornosti?

Akce nahrazující E3 jsou toto léto trochu chudší na zásadní pecky kvůli složitému zahájení vývoje nových her při lockdownech a koronavirových omezeních v minulých letech. Zatímco ty rozdělané tituly se třeba povedlo dodělat, začít s něčím novým je mnohem těžší, takže toho zatím není tolik k oznámení či předvedení.

Nahrazují to však menší tituly, kterým věnujeme tento souhrn:

VergeWorld bude postapokalyptickým bojovým závoděním, něčím mezi Wipeoutem a Mad Max, s retro grafikou a nostalgickými skladbami:

Wanted: Dead pochází od autorů Ninja Gaiden a Dead or Alive. Stanete se členem zombie jednotky policie v Hong Kongu, která honí a seká na kusy cyberpunkové zločince, žoldáky a soukromou armádu. Níže příběhový trailer, venku ve 4. čtvrtletí tohoto roku:

Baldur's Gate: Dark Alliance II bude toto léto pro PC, PS5, PS4, Xbox One, Xbox Series a Switch remasterem s vylepšenou grafikou, 4K rozlišením a lokálním co-op hraním. Originál vyšel pro PS2 a Xbox už v roce 2004. Nový trailer:

Lifeless Moon má být duchovním nástupcem Lifeless Planet, fungující i bez VR. Vezme vás do vesmíru ve stylu období Apollo, se skákáním, hádankami, prozkoumáváním prostředí a psychologickými náměty v příběhu. K dispozici bude pro PC a konzole začátkem 2023:

There Is No Light je pixelartovou, zeshora viděnou rubačkou. Pro PC vyjde v září, zatímco konzolovky odloženy na závěr roku, protože obojí naráz prý zvládnout nelze:

Nadějně vypadající moderní JRPG SacriFire bylo odloženo na příští rok (PC), nový trailer ukazuje lokace jako Ivanstone, Erebus a Bohemond's Office:

Read this next