Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Špatné časy pro UbiSoft: Zklamání z podzimních her a zrušení mnoha neohlášených

Akcie strmě padají + vlastní vysvětlení.

Přední francouzský výrobce nezažívá úplně nejlepší období. Fiskální konference o výsledcích za minulý podzim a Vánoce vyzněla dost špatně, v důsledku čehož dál strmě padají jeho akcie.

Překvapilo ho, že navzdory excelentním hodnocením v médiích, nadšených ohlasech od hráčů i ambicióznímu marketingovému plánu nenaplnila očekávání říjnová exkluzivita pro Switch, Mario + Rabbids: Sparks of Hope. Týká se to jak odbytu v posledních týdnech 2022, tak začátkem ledna.

CEO Yves Guillemot pro to našel vlastní vysvětlení:

"Když jsou lidé pod tlakem, spíš sahají po velkých značkách a nekoupí si ty menší," narážel na souběh s Call of Duty, God of War či Pokémonem ze stejného období. Do budoucna však věří, že si k cestu Mario + Rabbids: Sparks of Hope časem najdou a titul ještě udělá dobrá čísla, jen začátek trochu drhnul. Předchůdce z 2017 má deset milionu hráčů.

UbiSoft si prý všiml, že došlo ke změnám toho, jak zákazníci méně utrácejí, což souvisí s ekonomickou krizí a rostoucí inflací. To prý vede k tomu, že některé mega značky a série pro sebe uzmou ještě větší podíl na trhu, ale pro ty menší zbyde méně peněz v peněženkách hráčů. Nejedná se jen o hry od UbiSoftu, které nenaplnily předpoklady, ale prý i řadu dalších, navzdory jejich vysoké kvalitě.

Všechny tyto "nové tuhé výzvy" donutily firmu, aby v uplynulém půlroce zrušila nejméně sedm ještě neohlášených her. Dnes byly přiznány tři z nich, aniž by byly specifikovány, o co mělo jít. A aby firma přehodnotila svou politiku do budoucna, se soustředěním se jen na ty největší značky.

Read this next