If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Společnost Corsair integruje NVIDIA Broadcast do svých produktů

Potlačení šumu pomocí AI nejen pro streamery.

Přední výrobce hardware pro hráče, tvůrce obsahu a počítačové nadšence, společnost CORSAIR, integrovala technologie NVIDIA Broadcast do svého hardwaru a softwaru z řady iCUE. Funkce této technologie tak bude možné využít napříč téměř celou nabídkou jejích headsetů. Podobná vylepšení pomocí AI navíc nabídne také software pro práci s audiem a videem Elgato, Wave Link a Camera Hub.

Integrace NVIDIA Broadcast umožňuje odstranění šumu a ozvěny v místnosti pomocí umělé inteligence v aplikacích CORSAIR iCUE a Elgato Wave Link. Do druhého zmiňovaného jde o integraci pomocí softwarového rozhraní VST, díky čemuž je možné aplikovat potlačení šumu na kterýkoliv zvukový kanál a také využít jej v kompatibilních kreativních aplikacích jako např. Adobe Premiere Pro, Audition nebo Blackmagic DaVinci Resolve.

Nové funkce využívají jádra Tensor Cores, která jsou exkluzivní pro GPU rodiny RTX. Umožňují identifikaci hlasů uživatelů pomocí AI a následnou separaci od ostatních zvuků. Díky tomu je možné potlačit jak šum, tak nežádoucí hluk v okolí vydávaný např. klávesnicemi, ventilátory, kolegy v kanceláři nebo třeba ozvěnu v prázdné místnosti. CORSAIR přebírá novou verzi této technologie, která umí potlačit řadu dalších zvuků, např. mlaskání kolegy, jež si zapomněl nastavit push-to-talk funkci na konferenčním hovoru během oběda.

Součástí integrace je také využití AI v softwarovém nástroji Elgato Camera Hub. Nabídne realistické virtuální pozadí bez nutnosti využívat zelené plátno. Streamovací studio si tak lze dnes zřídit téměř v jakékoliv místnosti bez nutnosti řešit, jak vypadá nebo jak moc dobře je odhlučněna.

Streamer Jakeem Johnson, známý spíše pod svým Twitch pseudonymem BigCheeseKIT, využívá ve své tvorbě technologie NVIDIA Studio. Jde například o lepší výkon v OBS Studio díky specializovanému enkodéru NVENC. Pokročilé kódování v OBS Studiu akcelerované pomocí GPU také umožňuje zvýšit kvalitu videa ve streamech i nahrávkách.

"Používáním NVENC jsem zlepšil kvalitu svých živých streamů dvacetinásobně," komentuje BigCheeseKIT volbu GeForce RTX 3080 GPU pro své streamy. "Rozhodně ten rozdíl vidím."

Videa BigCheeseKIT obvykle edituje v nástroji VEGAS Pro. Profesionální software společnosti MAGIX dokáže využít akceleraci pomocí GPU a zároveň zmíněného enkodéru NVENC pro rychlejší práci. Podle svých slov tak BigCheeseKIT ušetřil nespočet hodin práce. "Kvalita a konzistence," poznamenal. "NVIDIA mě nezklamala."

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author

Redakce

Contributor

Comments