Skip to main content

Square Enix dál věrní singleplayerovým hrám

Nemusí to prý být lootboxy.

Po ne úplně ideálně přijatých hrách jako Deus Ex Mankind Divided (Alza.cz) či Thief visel ve vzduchu otazník, co s těmito sériemi dál hodlají Square Enix podniknout a jaká bude jejich politika do budoucna.

Nyní však můžeme být v klidu, protože je rozhodně nehodlají hodit přes palubu, naopak. Vyplynulo to z vyjádření pro britský deník Metro.

"Zůstáváme dál věrní singleplayerovým hrám, uchopení her coby služby nemusí nutně znamenat lootboxy či prošpikování mikrotransakcemi," uvedli šéf japonského vydavatele Yosuke Matsuda.

Namísto toho raději chtějí uplatnit model, kdy do her postupem času přidávají čím dál více obsahu. Pojem "hry coby služba" má prý velmi široký význam.

"Budeme se snažit, aby lidé zůstali zapálení do našich her po delší dobu. Věříme vizi, že když je budeme zásobovat novým obsahem déle, přinese to nové hráče i pro původní titul."

Square Enix by v brzké době měli oznámit nového Tomb Raidera a jinak jsou proslaveni hlavně sérií Final Fantasy, která začátkem března vyleze v konzolové reedici a vymakané PC verzi. Neměli bychom se proto obávat, že se vydají po cestě, kterou jdou EA.

Read this next