Skip to main content

Square Enix padají akcie po přiznání barvy ohledně Final Fantasy 16

Nedopadlo dle předpokladů.

Koncem července to ještě přední japonský vydavatel zahrál do autu a navenek se tvářil jakoby spokojeně, že tři miliony kusů při startu jsou super a že jsou v pohodě.

Teď už však musel ohledně Final Fantasy 16 přiznat barvu, jinak to prostě nešlo uhrát, když došlo na moment zveřejnění fiskálních výsledků za minulé čtvrtletí.

A škodolibou "radost" z toho musejí mít zejména v Bloombergu, který s touto zprávou kdysi přišel jako první... A také všem těm nahaněčům, kteří se dle spekulací uchází o převzetí firmy pod svá křídla, když klesla její hodnota.

Tržby Square Enix za jaro tohoto roku sice meziročně stouply o 14 procent, ale zisk spadl o 65 procent. Hlavně kvůli loňskému úspěchu Final Fantasy 14 Endwalker.

Burza cenných papírů v Tokiu na to reagovala poklesem hodnoty akcií firmy o patnáct procent.

Prezident výrobce totiž nyní veřejně potvrdil, že odbyt Final Fantasy 16 nenaplnil jejich vysoká očekávání. Tedy řekl přesný opak toho co před pár týdny.

Takashi Kiryu vše svedl na údajně pomalý rozmach uživatelské základny PlayStation 5, pro nějž hra existuje exkluzivně. To měl být dle jeho názoru ten limitující faktor, který zabránil vyšším prodejům FF16.

Read this next