If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

STALKER 2 si prý nezahrajete dříve než ve 2024 či 2025

Tvrzení zasvěceného a reakce studia.

Ve fázi permanentních oprav se má nyní nacházet STALKER 2, který stále neexistuje ve stavu funkční hry.

Ačkoli bylo oficiálně ohlášeno zdržení na rok 2023 a Microsoft ještě nedávno sliboval vydání do června 2023, pravda bude nejspíš úplně někde jinde.

Podle nových spekulací má atmosférická hra ze Zóny dorazit nejdříve v letech 2024 či 2025.

Přišel s tím Vitaly Kazunov, šéfredaktor iXBT Games, v YouTube videu s odvoláním na své zdroje.

Problémy podle něj logicky nastaly asi před šesti měsíci, kdy začala ruská invaze na Ukrajinu a studio se muselo přestěhovat do Prahy či fungovat na dálku.

Kazunov tvrdí, že noví zaměstnanci GSC Gameworld (v nové lokalitě), kteří nahradili ty původní (kvůli narukování do války či z jiných důvodů), jsou aktuálně nuceni předělat některé části hry, nebo je dokonce začít tvořit úplně od nuly, což je překvapivé. Na vině má být i managment firmy, který nezachoval některé dokumenty, dle nichž by se mělo postupovat. Potíže způsobuje i vysoká fluktuace zaměstnanců.

Vše víceméně ladí s nastalou situací, kdy Microsoft začal vracet peníze za zaplacené předobjednávky digitální verze pro Xbox, což se obvykle děje u her, které prochází nějakou zásadní obměnou nebo je jejich osud nejistý.

A co na to říkají tvůrci STALKER 2? "Aktuálním termínem vydání je 2023," smetli vše ze stolu na Discordu, ale věřit tomu bude asi málokdo, že by to bylo definitivní datum.

Comments