Skip to main content

Star Wars Jedi: Survivor nakonec i na staré konzole, Battlefield novým uchopením série

Z fiskální konference EA.

Studio Respawn před vydáním často zdůrazňovalo, jak hra využívá výkon PS5 a Xbox Series a jak proto nemůže vzniknout pro starou generaci, jelikož to je ryzí nextgen zážitek. V dnešním světlo však šlo o pouhou reklamštinu...

Nakonec je totiž vše jinak a pár měsíců po dubnové premiéře EA oficiálně oznámili, že připravují i verze pro PlayStation 4 a Xbox One.

Převod na staré konzole je prý teprve v plenkách, takže nezazněl ani nástřel termínu či výčet změn, v čem budou tyto verze horší.

Vývojáři nicméně ujistili, že další vylepšování hry na současné generaci konzolí a PC pro ně zůstává maximální prioritou, tzn. budou další patche, aby se zlepšil chod.

Na fiskální konferenci EA se také šéf Andrew Wilson vyjádřil na konto příštího Battlefieldu. Zopakoval, že to bude "nové uchopení série", což se předtím říkalo i o BF2042, který nedopadl úplně nejlépe.

Novým uchopením značky se obvykle myslí změna směřování oproti předchůdci, viz třeba Need for Speed. V tomto konkrétním případě může jít i o zapojení jiných, vícero studií.

Dle Wilsona bude tento BF "opravdovým propojeným ekosystémem".

Read this next