Skip to main content

Při započítání digitálek je Star Wars Jedi: Survivor o třetinu žádanější než předchůdce

Frčí také old-gen porty Hogwarts Legacy + žebříček z PS Store za duben.

Znovu se ukazuje, jak zrádné by bylo vyvozovat nějaké závěry pouze z čísel o krabicových kusech, jež známe od začátku května.

Stejně tak se z tohoto případu dá soudit, že majoritu hráčů nezajímají nepříjemné technické potíže zejména PC verze a že si hru koupí tak jako tak, resp. že je od tohoto kroku moc neodradí, zvlášť mají-li zaplacenou předobjednávku z dřívějška.

Star Wars Jedi: Survivor se totiž při započítání digitálních verzí prodávalo v době premiéry lépe než předešlý díl Fallen Order, který přitom byl velkým bestsellerem a dlouhodobým držákem.

Odtajnil to Christopher Dring z Gamesindustry po pohledu na data se součtem krabicovek a digitálek ve Velké Británii. Survivor se podle něj takto prodalo o 30 procent více kusů než v případě Fallen Order.

Odbyt digitálních verzí Survivor byl totiž podle něj téměř dvojnásobný co u minulého dílu. V druhém týdnu od zahájení prodeje spadl zájem o krabicovky Survivor o 68 procent.

Vrátíme-li se pouze k žebříčku krabicovek, tak minulý týden se jedničkou v Británii staly old-gen verze Hogwarts Legacy pro PS4 a Xbox One. Jejich čísla jsou prý dobrá, lepší než Dead Island 2, ale zase horší než Resident Evil 4 Remake.

Níže ještě hitparáda digitálních verzí z PS Store za měsíc duben 2023:

Read this next