Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

EA a Respawn se omluvili za počáteční stav PC verze Star Wars Jedi: Survivor

Má to být nejhorší počítačová verze v roce 2023.

Ani ten šestitýdenní odklad bohužel moc nepomohl. Z téměř 12 tisíc uživatelských recenzí na Steamu vzešlo pouze "smíšené" hodnocení. Ani ten páteční Day 1 patch nebyl všelékem, čímž se zvýraznila ta kritika, o níž mluvily recenze.

Experti z Digital Foundry dokonce nazvali Star Wars Jedi: Survivor zatím nejhorší PC verzí roku 2023. Ano, čili má být ještě horší než březnová počítačová konverze The Last of Us 1 Remake, a to je už co říct.

"Trpí kompilací shaderů, trháním při přesunech, omezeními procesoru nedávajícími smysl, špatně řešeným menu s nastavením, děsivou implementací FSR2 a chybějícím DLSS či XeSS. Prakticky vše, co se mohlo pokazit s PC verzí, tady je přítomno. Tragédií na tom zůstává, že hra jako taková vypadá báječně, ale kvalita programování a herního kódu je neakceptovatelná".

Vydavatel z Electronic Arts a studio Respawn se za počáteční stav PC verze omluvili v oficiálním prohlášení:

"Uvědomujeme si, že Star Wars Jedi: Survivor nepodává výkon hodný našich standardů pro určité procento PC hráčů, zejména u těch s nadupanými mašinami a specifickými konfiguracemi".

Výrobce však upozornil, že ačkoli neexistuje univerzální a kompletní řešení výkonu na PC, vývojáři pracují na aktualizacích, které by měly chod hry zlepšit na širokém spektru sestav.

Tyto budoucí updaty jsou vzdálené minimálně několik týdnů, protože každý patch vyžaduje pořádné testování, než je dán na veřejnost. Takže navzdory snaze o co nejrychlejší opravu to nelze uspíšit, nechcete-li přinést ještě nové potíže.

"Děkujeme za porozumění a omlouváme se všem hráčům, kteří jsou tímto postiženi. Budeme nadále monitorovat situaci na všech platformách a dáme vám vědět, kdy se objeví další patche".

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Star Wars Jedi: Survivor

Video Game

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments