Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Steam Labs vám pomohou objevit vhodné hry k zakoupení

Zajímavé tři nástroje k vyzkoušení.

Valve řeší stejný problém jako AppStore a jiné online obchody: přetlak softwaru, resp. her na Steamu. Každý měsíc tam vyjdou stovky nových, o jejichž existenci je čím dál složitější informovat ty správné potenciální zákazníky a zvýšit tak tržby.

I proto přišli s novou iniciativou nazvanou Steam Labs. Může se to na první pohled jevit jako snaha o vylepšení Steamu v reakci na konkurenční tlak ze strany Epic Games Store, ale ve skutečnosti jen Valve pod sebe převzali pár existujících nástrojů či nápadů a udělali z nich v hezčím hávu oficiální součást této digitální distribuce.

Rozhodně však jde o tři zajímavé aktivity, které si můžete hned vyzkoušet a třeba tak objevit hry, které vám z nějakého důvodu unikly: mikro-trailery, interaktivní katalog vhodných her pro vás a počítačem automaticky generovaný půlhodinový pořad o nově vydaných hrách.

"Nemáte čas, ale přesto si nechcete nechat ujít žádnou novou hru? Mikro-ukázky jsou přehledně seřazená šestisekundová videa představující tituly v obchodě služby Steam. Tento experiment je přívětivější verzí stejnojmenného bota z Twitteru," popisují mikro-trailery, na něž stačí najet myší a přehrají se vám.

Pokud byste takto chtěli projet veškeré hry momentálně dostupné v nabídce Steamu, zabralo by vám to nějakých padesát dnů.

Další utilita zase projede vaši herní historii ve službě Steam a za pomoci magie strojového učení doporučí další hry, které by se vám mohly líbit. Výsledky lze navíc filtrovat podle popularity, data vydání a značek.

Kdo ji už otestoval, hlásí, že mu utilita doporučila hry, které měl v seznamu přání pro pozdější zakoupení, takže zjevně funguje správně.

Poslední aktivita, automatický pořad (všimněte si, že Valve mezi experimenty zařadily jen to, co je bezúdržbové a funguje to samo bez lidského přičinění, resp. zásahu editora), je popisována takto: "Co kdyby služba Steam uměla každý den automaticky vygenerovat pořad o nejnovějších a nejlepších hrách? Automatizovanou show bychom popsali jako teleshopping, jen bez Horsta Fuchse a se skutečně dobrými nabídkami."

Mimochodem, jen do zítra, tedy do 15. července, je na Steamu zdarma k mání plná verze Age of Wonders 3.

Read this next