Skip to main content

Steam reaguje na Epic Store slevami hrazenými ze své kapsy

Aby si šplhl u vývojářů i zákazníků.

Český Eurogamer se dnes z vlastního prověřeného zdroje dozvěděl zajímavou novinku, která působí jako zjevná reakce Valve na poslední dění okolo Metro Exodus a exkluzivity Epic Games Store. Aneb jako snaha šplhnout si u vývojářů, kteří Steam využívají k distribuci svých titulů.

K příležitosti nového lunárního roku proběhne na Steamu slevová akce, která je ale uchopena jinak než v minulosti. UPDATE - krátce po zveřejnění tohoto článku byla v pondělí večer oficiálně odstartována zde, potrvá do 11. února.

Na hry, které tam budou stát 30 dolarů a více, dá Steam kupujícím automatickou slevu dalších 5 dolarů, ale tu bude financovat čistě ze své provize. Pro vývojáře to je výhodné v tom, že to neovlivní výši jejich marže, ta tedy zůstane stejná, jako by tam tato sleva 5 dolarů nebyla.

Jak známo, čím dál více vývojářů je nespokojeno s tím, že si Valve berou 30 procent marži z ceny každé prodané hry, zatímco konkurenční Epic Games Store chce podíl pouze 12 procent.

Valve to v dopise obchodním partnerům zdůvodnili tím, že chtějí, aby zákazníci více prozkoumali, co je ve slevách k mání.

Krom toho budou uživatelé na Steamu dostávat body za nákup během Lunar New Year sale. Ty pak mohou vyměnit za speciální slevové kupóny opět ve výši 5 dolarů, hezčí profily, odměny atd. I tyto kupóny budou hrazeny jen z kapsy Valve.

Read this next