Skip to main content

Svoboda 1945: Liberation získala ocenění a časově omezené demo

Na prestižním brazilském festivalu + obrázky.

Komunikační manažer domácího studia Charles Games nás informoval o dosaženém úspěchu. Jimi připravovaná historická adventura Svoboda 1945: Liberation získala ocenění "BIG Impact Award: Best Social Matters Game" (Nejlepší hra se společenským přesahem) na 9. ročníku prestižního brazilského mezinárodního festivalu BIG Festival! Jde vůbec o první festivalové ocenění hry, která zpracovává události po konci druhé světové války na česko-německém pohraničí.

"Jsme ohromně nadšení! Ukazuje to totiž, že příběh Svobody 1945: Liberation není jen o konkrétních historických událostech, ale taky o obecných tématech, s nimiž s mohou ztotožnit lidé po celém světě - vyrovnávání se s osobní i národní minulostí, otázka hranice mezi odplatou a spravedlností a také věříme spoustu empatie," říká projektový ředitel Charles Games Lukáš Kolek.

Hlavní designér hry Vít Šisler dodává: "Ve hře se snažíme ukázat osudy obyčejných lidí, do nichž není těžké se vcítit. Lidé ve Svobodě 1945: Liberation prochází nelehkou dobou, do jejich života zasáhla nacistická okupace, tak odsun sudetských Němců nebo nástup komunismu. Velmi si vážíme toho, že porotci BIG Festivalu to ocenili."

Spolu s tím odhalili novou sadu screenshotů, které najdete okolo. Ukazují hráčův/hráččin zápisník, mapu herní vesnice, interaktivní komiks z předvečera poválečných voleb a snímek vzpomínky Anny Grotschel na balení před odsunem.

V rámci účasti na BIG Festivalu je také po omezenou dobu dostupné demo, v němž si můžete zahrát začátek příběhu a seznámit se s první čtveřicí postav včetně dukelského veterána Jana Vlka a právě Anny Grotschel, která se do vesnice poprvé od svého odsunutí vrací. Demo si lze zahrát na oficiální Steam stránce hry.

Svoboda 1945: Liberation vychází v srpnu 2021 a na vývoji se studiem Charles Games spolupracovali historici a historičky z Akademie věd ČR. Oficiální popisek: "Odehrává se ve vesnici v česko-německém pohraničí. Její obyvatelé prožili hrůzy druhé světové války, aby je po jejím skončení čekal chaos a násilí. Přijíždíte se zdánlivě jednoduchým pracovním úkolem - rozhodnout co bude s místní školou. Jenže pohnuté historii nejde uniknout. Staré rány a křivdy sahají hluboko. Jak odsun nebo komunistický puč ovlivnily život vesnice? Mohou hrůzy války ospravedlnit násilí po jejím konci? Váš děda byl u toho, ale detaily chybí. Jak se do vesnice dostal? Zapojil se nějak do poválečných událostí? Pokud budete opatrní, možná vypátráte pravdu. A odhalíte minulost, která stále ovlivňuje současnost."

Watch on YouTube

Read this next