Skip to main content

Systém PS5 prý ukousne 175 GB na SSD?

Obavy o to, kolik zbyde volného místa. SPEKULACE

Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2 má 60 GB. Marvel's Avengers 90 GB. Crash Bandicoot 4 jen 30 GB. Wasteland 3 jen 25 GB a patch 12 GB. Takové jsou velikosti některých z posledních her.

Souběžně s tím se objevila ne úplně povzbudivá spekulace o údajném volném místě na nově zakoupené PlayStation 5. Přišli s ní insideři Tony Stark a Marlon Gaming Nation, kteří se už v minulosti párkrát s něčím nepletli, takže nejde o nějaké náhodné anonymy. Upozornil na to server SegmentNext.

Podle nich zabere operační systém PS5 neuvěřitelných 175 GB prostoru na SSD, který navíc ve skutečnosti není 1TB, nýbrž využitelných má být "jen" 825 GB.

Když zapojíte matematiku, vychází z toho, že by snad lidem na instalaci samotných her zbylo jen 650 GB volného místa, což tedy není moc.

Na Twitteru se nicméně objevily teorie, že to může být jen nedorozumění, že 825 GB by prý mohlo být to volné místo pro uživatele, po odečtení prostoru zabraného operačním systémem PS5.

Připomínáme, že se nejedná o něco potvrzeného či jistého, může to být ve finále klidně úplně jinak.

Každopádně Microsoft i Sony už v minulosti uvedli, že pracují na systému, kdy se vám na disk nainstaluje jen ta část hry, kterou zrovna hrajete, čili budete si třeba moci vybrat, ať se smaže singleplayerová kampaň Call of Duty, když beztak hrajete jen mulťák, či naopak.

Mimochodem, v těchto dnech začal nabízet jeden vysoko hodnocený španělský prodejce na eBay konzole PlayStation 5. Zatím už stihl prodat asi 200 kusů. Prodává je za 500 eur za model s Blu-Ray diskem a za 450 digitální verze bez mechaniky. Zatím samozřejmě nemá oficiální posvěcení od Sony, leč analytici souhlasí, že nějak takhle by cenová hladina mohla v blízké budoucnosti vypadat.

Read this next