If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Take-Two: GTA IV datadisky vyšly pozdě

Přiznali, že se to projevilo na zájmu.

Strauss Zelnick z Take-Two Interactive přiznal, že stažitelný obsah do Grand Theft Auto IV asi vyšel příliš pozdě po původní hře. Podle něj se to negativně podepsalo na marketingové propagaci a zájmu hráčů.

Zelnick si posypal popel na hlavu na večerní konferenci investorů, která je určená právě pro podobné úvahy a bilancování. Však aby ne, GTA je přece jednou z největších značek vydavatele a ten si je toho dobře vědom, stejně jako akcionáři.

"S Microsoftem jsme si mysleli, že pro epizodické přídavky pro GTA IV je tu spousta prostoru i poptávky na trhu, ale obě rozšíření jsme nakonec vydali příliš pozdě oproti původní hře, takže už nebylo možné dostatečně navázat na původní reklamní kampaň a horečku kolem vydání čtvrtého dílu," řekl Zelnick doslova.

Připomeňme, že první datadisk The Lost and Damned vyšel zhruba deset měsíců po vydání původní hry (duben 2008), kdežto nedávná The Ballad of Gay Tony až s odstupem půldruhého roku.

Take 2 na večerní konferenci také znovu potvrdili, že Mafia II vyjde až ve třetím fiskálním roce 2010, tzn. v období mezi květnem a červencem.

Co se hospodaření Take 2 týče, ve fiskálním roce 2009 firma oproti loňskému roku ztratila 138 milionů dolarů. Naopak poslední kvartální fiskál letoška byl zhruba o 20 milionů USD úspěšnější než vloni.

Celkové finance utržené ve fiskálu končícím k 31. říjnu jsou sice 968 utržených milionů dolarů, což je ale pořád podstatně méně než loňských $1,5 miliardy dolarů. Důvodem je absence nového dílu GTA.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Grand Theft Auto

PC

Grand Theft Auto IV

PS3, Xbox 360, PC

See 2 more
Related topics
About the Author

Agarwel Idiriz

Contributor

Comments