Skip to main content

Teasery z Concord a Fairgames od dvou studií odkoupených Sony

PvP FPS a loupežná hra o bohatství.

Sony sklidila kritiku za to, že trochu zklamala na PlayStation Showcase absencí nových velkých her od předních studií. Nebylo tam bohužel nic nového od Naughty Dog (čekal se MP projekt z univerza The Last of Us), Guerrilla Games, Bend Studio, Sony London či Sucker Punch (Ghost of Tsushima 2).

Namísto toho dostaly prostor dva tituly na bázi živých služeb od studií, které Sony nedávno odkoupila, čímž asi chtěla demonstrovat, co do budoucna považuje za svou prioritu. Vypíchl to ostatně i šéf celosvětových PlayStation studií, Hermen Hulst, když hovořil o nových členech jejich rodiny.

Concord bude originální sci-fi PvP multiplayerovou akcí od Firewalk Studios, kteří sídlí ve Washingtonu. Plánuje se na PC a PS5 pro rok 2024.

K teaseru dodali, že hra bude o spojování lidí a prosazování společenských prvků. Pokaždé, když se do Concord přihlásíte, zažijete nečekané momenty a sdílené MP zážitky. Každý zápas tady má být začátkem nového dobrodružství a nového příběhu. Concord definuje unikátní univerzum vibrujících světů a bohaté obsazení barevných postav. Více se dozvíme až příští rok.

To Fairgame$ od Haven Studios (v čele s Jade Raymond) působí o poznání méně tuctově.

Bude to kompetitivní moderní loupežná hra, kde se dáte dohromady s ostatními lidmi a budete společně přepadávat bohaté, abyste lépe vyvážili svět. Vloupáte se do exotických lokalit a ukradnete náklad. Nemusíte zde jen přechytračit hlídače a bezpečnostní systémy, ale také překonat ostatní týmy a umělou inteligenci. Posádky, které to dokáží s největším lupem, se ocitnou na čele žebříčku. Záleží však, kdo vás jako první najme.

Hra si má hodně zakládat na bezprostřední sandboxové hratelnosti, čímž se odliší od ostatních arénových stříleček. Má jít tedy o svěží herní zážitek, v němž se naštvete společně s ostatními, využijete kouřové granáty, vystřelovací hák, umístitelné štíty, ale vše působí nepříliš vražedně a spíš vesele. Může to být taková variace na hrdinské střílečky typu Overwatch?

Read this next