If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Domácí akční adventura 1428: Shadows over Silesia vyjde ve fyzické podobě

Další Xzone edice.

V jednočlenném českém herním studiu KUBI Games vzniká nová středověká akční adventura. Na pozadí skutečných historických událostí nabídne hutný fantasy příběh, hádanky, plížení i obtížné souboje. Čeští hráči se mohou těšit na luxusní zážitek díky českému dabingu a sběratelskému fyzickému balení hry v rámci Xzone Edice.

„1428: Shadows over Silesia nás v Xzone zaujalo hned po oznámení. Historické zasazení do období husitských spanilých jízd a k tomu temný fantasy příběh? Klasické old-school hádanky a izometrická grafika? Tohle zvládnou jen české ručičky,“ popisuje Martin Schovanec, spolumajitel Xzone, proč právě tato hra vyjde jako sedmý přírůstek Xzone Edice.

„Příběh bude vyprávěn z pohledu rovnou dvou hlavních hrdinů – mrzutého husitského hejtmana Hynka a johanitského rytíře Lothara, jejichž osudy se postupně propletou,“ přibližuje autor Petr Kubíček. I když za hrou stojí jediný člověk, nabídne takřka 30 hodin čisté herní doby.

Xzone Edice si klade za cíl přinášet originální české hry v luxusním balení. I tentokrát se tak sběratelé mohou těšit na zpracování v podobě mini-artbooku s řadou tematických bonusů. Uvnitř balení najdou pražský groš s vyraženým motivem hry, 2 tematické dopisy, samolepky, mapu a také vystřihovánku.

1428: Shadows over Silesia si už nyní může kdokoliv vyzkoušet v demoverzi. Více na Xzone zde.

  • Autoři: KUBI Games / Xzone
  • Distribuce: Xzone
  • Rozměry: 148×210 mm, 54 stran
  • DMOC: 799 Kč
  • Předpokládaný termín: září 2022

Obsah balení: Steam klíč ke stažení hry, mini-artbook, pražský groš, vystřihovánky, 2x dopis, samolepky, A2 mapa/plakát.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
About the Author

Redakce

Contributor

Comments