Skip to main content

Téměř všichni čeští hráči PC her prý používají sluchátka

Průzkum od jejich výrobce.

Téměř čtyři pětiny (78 %) českých PC hráčů, kteří se zúčastnili nedávného průzkumu, uvádějí, že hrají hry denně a 96 % z nich používá sluchátka. Průzkum, který realizoval server Playzone.cz v dubnu 2018 mezi 487 hráči z celé České republiky, zjistil, že 81 % respondentů při výběru sluchátek klade největší důraz na kvalitu zvuku. Cena byla až druhým nejdůležitějším kritériem. Zvolilo jí 72 % respondentů.

Přibližně 40 % českých PC hráčů v průzkumu uvedlo, že utratí až 5 000 Kč ročně při nákupu příslušenství, jako jsou sluchátka. Více než třetina (34 %) naopak uvedla, že nevynakládají více než 1 000 Kč ročně. 40 % respondentů považuje za důležitý faktor při výběru sluchátek jejich značku.

  • 90 % respondent uvedlo, že do nákupu PC her investuje ročně do 5 000 Kč
  • Téměř 20 % kupuje novou hru jednou měsíčně
  • 37 % z dotázaných preferuje hraní her na mobilech
  • 88 % hráčů uvedlo, že nejčastěji hraje akční hry a střílečky. Druhé skončily RPG hry - 52 % a třetí MOBA, kterou uvedlo 48 % dotázaných. Pouze 5 % uvedlo, že pravidelně hraje arkádové hry

Společnost Plantronics byla jedním ze sponzorů průzkumu: „Jsme inovátoři ve vývoji sluchátek a přenosných zařízení a naše vášeň pro posun hranic audio zařízení se tak logicky rozšiřuje i do herní komunity. Není to jen touhou pokročit v technologii, ale hlavně proto, že víme, jak určující je přesný zvuk pro úspěšnost ve hře, která se často rozhoduje v zanedbatelných detailech. Slyšet přesně to, co se děje právě teď - vyhodnotit a reagovat rychleji na to, co bude dál. Chcete-li být plně zapojeni do akce a vyžadujete plnou důvěru v to, že váš hlas bude jasně slyšet, pak je kvalita sluchátek důležitým kritériem úspěchu ve hře. Proto vyvíjíme náhlavní soupravy RIG - protože okamžik ve hře znamená všechno," říká George Mladenov, vedoucí oddělení Consumer Business pro východní Evropy ve společnosti Plantronics.

Read this next