If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

The Outer Worlds tím novým singleplayerovým RPG od Obsidianu

V kolonii na kraji galaxie i se selháními.

Tohle, na co Obsidian lákal minulý týden, vypadá jako jasná koupě hned v den vydání. A načasované to je zrovna na slabší chvíli Bethesdy, která takto může mít v očích fanoušků řádnou náhražku...

Od zakladatelů původního Falloutu (Alza.cz) a autorů Fallout: New Vegas pochází čerstvě oznámené The Outer Worlds (Alza.cz). Nové singleplayerové sci-fi RPG z vlastních očí, v němž svými volbami ovlivníte rozvoj příběhu.

Vyjde už někdy koncem roku 2019 pro PC, PS4 a X1 - navzdory vlastnění studia Microsoftem, protože tenhle projekt vzniká pro Private Division, tedy vydavatele Take 2 - zde debutový trailer:

Vzbudíte se z hibernace na lodi osadníků, která se ztratila při cestě na Halcyon, nejvzdálenější kolonii od Země na úplném kraji galaxie. Vzápětí zjistíte, že se nacházíte uprostřed hluboké konspirace, která hrozí zničením. V korporátním vnímání kolonie jste totiž jen nežádoucí proměnnou. Korporace má kontrolu nad vším, tedy krom cizáckých monster, které tam zbyly poté, co se transformace v kolonii poněkud zvrtla.

Tím, jak budete prozkoumávat dvě planety kolonie a potkáte tam různé frakce, které soupeří o moc, ovlivníte vlastnosti vaší postavy, příběhy společníků i závěrečné scénáře. Celé to prý má být v duchu tradice i humoru předešlých her od Obsidianu.

Zajímavě zní nápad se selháními, nedostatky a chybami. Hrdina jich má mít spoustu a postupem hraní si hra bude pamatovat, v čem nejste příliš dobří. Má jít o takový alternativní přístup k hraní.

Na vaší cestě se jinak hodně podepíše, které společníky si zvolíte. Každý má mít vlastní misi, unikání dovednosti, motivace a ideály. Záleží jen na vás, jestli jim je pomůžete splnit. Celé to má být hodně o prozkoumávání osad, vesmírných stanic a jiných lokalit, ačkoli se nikde v popisku neuvádí, že byste je snad sami stavěli, to jen v případě vesmírných lodí.

První obrázky:

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments