Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Prodejní čísla posledních her od Take 2 a ohlédnutí za Vánocemi

+ obrázky z The Outer Worlds pro Switch.

Čtvrtletí se s čtvrtletím sešlo, což znamená, že se mnozí vydavatelé vytasili se svými výsledky.

Take 2 takto dnes oznámili aktualizovaná čísla odbytu pro jejich vlajkové série. Jde o expedice do obchodů, včetně digitálek, nikoli o skutečně pořízené kusy koncovými zákazníky.

  • Grand Theft Auto 5 - 120 milionů (z toho 20 milionů jen za rok 2019)
  • Red Dead Redemption 2 - 29 milionů (vánoční nárůst z 26,5 milionů předtím, ale přesná čísla PC verze neznáme, celkově je druhý díl už na dvojnásobku odbytu jedničky)
  • Borderlands 3 - 8 milionů (má našlápnuto k rekordmanovi série, vánoční 3 miliony navázaly na těch 5 milionů v úvodním týdnu)
  • NBA 2K20 - 8 milionů (s 276 miliony přehráními na YouTube a 8 miliony hodin na Twitchi)
  • The Outer Worlds - 2 miliony (velký úspěch na novou značku a za tak krátkou dobu)

Nové obrázky z konverze poslední jmenované hry pro Switch:

Take 2 jinak neměli takové tržby jako předešlé Vánoce kvůli tehdejšímu RDR2, ale výsledky prý předčily jejich předpoklady. Akcie nejdříve spadly kvůli odchodu spoluzakladatele Rockstaru, ale pak se stabilizovaly o 6 procent. CEO Strauss Zelnick popřál Samu Houserovi vše dobré a dodal, že prý se na chodu firmy podílel i z dovolené.

Pro Disintegration nadále platí konec 2020, pro Kerbal Space Program 2 nejpozději březen 2021. Utrácení hráčů v NBA 2K20 není tak velké, jak výrobce doufal, ale řeší to. Vynahrazuje mu to růst Grand Theft Auto Online po uvedení herního kasína, díky němuž by mělo mít rekordní rok.

Read this next