Red Dead Redemption 2

Ohromující otevřený svět, který nenajde soupeře, dokud nebudou všechny hry next gen, zatížený generací současnou.

Spotlight

Zásadní události

Red Dead Redemption 2 downgradován po posledním patchi?

Pokud jste už tento western stihli dohrát, můžete si gratulovat.

Po aplikaci posledního patche 1.06 se totiž náhle zhoršila grafika Red Dead Redemption 2.

Všimli si toho uživatelé Twitteru, kteří nahodili srovnávací obrázky. V aktuální verzi hry nečekaně chybí efekt ambient occlusion, který pomáhal atmosféře.

Číst více...

Už zítra vypukne beta Red Dead Online

Už zítra vypukne beta Red Dead Online

Jen pro někoho, ostatní později.

Jak tu bylo naznačeno už dopoledne, konečně se daly do pohybu záležitosti týkající se multiplayerové části Red Dead Redemption 2 (Alza.cz).

Rockstar před okamžikem oznámil, že beta Red Dead Online odstartuje už zítra, tedy v úterý 27. listopadu. Je tedy příjemné vidět, že studio dostálo svému slibu a stihlo ten avizovaný listopad.

Aby se předešlo přetížení a totálnímu kolapsu, vše proběhne v několika vlnách. Nejprve dostanou zítra pozvánku ti, kteří vlastní Ultimate Edition RDR2.

Číst více...

Při pohledu do kalendáře se zdá, že avizovaný listopadový start bety multiplayerové části Red Dead Redemption 2 (Alza.cz) se stihne buď úplně na poslední chvíli nebo bude muset být odsunutý.

DRUHÁ RECENZE Red Dead Redemption 2 na Xbox One X

PovinnostDRUHÁ RECENZE Red Dead Redemption 2 na Xbox One X

Další pohled na hru roku očima Bergyho.

Toto je naše druhá recenze Red Dead Redemption 2, tentokrát na základě prodávané verze pro Xbox One X, tu první recenzi o PS4 Pro review-verzi z konce října jste si mohli přečíst zde.

Nevím, jestli to byl záměr, ale v úvodu RDR2 jsem si automaticky vzpomněl i na začátek příběhu GTA V. Je zajímavé, že obě hry mají prolog v zimě, kdy je krajina pokrytá sněhem. Jakoby bílá přikrývka a mlha záměrně schovávala všechny ty krásy grafiky, aby je člověk odhalil postupně a ne hned v prvních okamžicích. Zároveň marně vzpomínám, která hra mě osobně za poslední dobu donutila přemýšlet o tom, co se v příběhu odehrává a taky o jednotlivých postavách a událostech. Tady se prostě nedá říct že RDR2 je GTA o sto let dříve na Divokém západě, postavy a hlavní dějová linie má mnohem hlubší význam a pojetí. Hlavně ten důraz na „rodinu" v podobě svého gangu a potřebu starat se nejen sám o sebe, ale i o ty druhé.

Zajímavým vylepšením je interakce s NPC. Kohokoli potkáte, můžete buď vřele pozdravit nebo počastovat něčím nezdvořilým, podle osobní sympatie nebo momentální nálady a všichni na to patřičně reagují. Někdy se to vyvine ve vcelku zajímavý dialog, který ale není součástí žádné mise nebo důležitých herních událostí. Smysl je hlavně v tom, že to utváří mnohem uvěřitelnější svět, než tomu bylo dříve.

Číst více...

RECENZE Red Dead Redemption 2

DoporučenoRECENZE Red Dead Redemption 2

Vzhůru na Divoký západ.

Je ironií, že studio Rockstar Games, známé hlavně díky svým virtuálním scénám z měst ze série Grand Theft Auto, vytvořilo svou zatím nejlepší hru odehrávající se v prachu a špíně divočiny. V roce 2010, v době vydání prvního dílu otevřeného světa Red Dead Redemption, byla tato hra osvěžující jako čerstvý horský vítr. Byla vnímána jako dokonalý melancholický kontrapunkt k šílené městské karikatuře GTA. A tak je dobře, že pokračování, Red Dead Redemption 2, přináší do tohoto světa velký pokrok.

Red Dead Redemption 2

Vývojáři: Rockstar Games

Číst více...

Recenze Red Dead Redemption 2 jsou venku. Jak hra obstála?

Bude to hra roku? Nebo se i něco nepovedlo?

Nejočekávanější podzimní hra vyjde v pátek a Rockstar poskytl několika médiím kopie, aby si hru pořádně zahráli ještě před vydáním. Dnes vyšly první recenze a většina se jich shoduje v tom, že je Red Dead Redemption 2 vynikající hra s úžasnou grafikou a skvělým příběhem. Několik recenzí ale také upozorňuje, že má poněkud zastaralé herní mechaniky.

Red Dead Redemption 2 bude mít update, který musíte stáhnout

Než začnete v pátek hrát Red Dead Redemption 2 (Alza.cz), budete si muset stáhnout day one update, který opravuje poslední chyby.

Rockstar velice doporučují stáhnout si ho a nainstalovat ho před hraním, abyste měli ten nejlepší možný zážitek.

Zatím bohužel není jasné, jak velký update je a kolik dat tedy budete muset stáhnout.

Číst více...

Red Dead Redemption 2 ve startovním traileru

VideoRed Dead Redemption 2 ve startovním traileru

Proč PS4 verze vyžaduje více místa?

Rockstar vypustil startovní trailer na příští týden vycházející pecku Red Dead Redemption 2 (Alza.cz).

Oficiální podpora výrobce také zveřejnila údaje ohledně požadavků na volné místo na harrdisku, což hraje do not krabicovkám a znevýhodňuje to digitálku na PS4, i když toto asi nebude ten rozhodující faktor pro to, co kdo zvolí.

Při instalaci z fyzického nosiče potřebujete mít 99 GB místa na PS4 a 107 GB na Xbox One. V případě digitální verze to je na Xboxu stejné, ale na PS4 z nějakého důvodu musíte mít ještě zpočátku 50 GB na instalační proces. Čili dohromady na konzoli od Sony přichystejte 149 GB volného místa.

Číst více...

Times Square právě zažívá billboardovou bitvu

Je očekávanější Red Dead Redemption 2 či Call of Duty?

Kdo někdy osobně navštívil toto slavné, úzké náměstí v srdci New Yorku, ten ví, že veškeré stěny tam pokrývají gigantické velkoplošné obrazovky, kde se přehrávají reklamní spoty. Z hlediska cen inzerce jde o jedno z nejdražších míst na světě, které si může dovolit skutečně jen málokdo.

Třetí hodina odpolední odbila a Rockstar Games zveřejnili druhý oficiální sestřih už tento měsíc vycházejícího Red Dead Redemption 2 (Alza.cz), což je zjevné načasování kvůli recenzím Assassins Creed Odyssey. Oproti tomu minulému ze srpna je trochu kratší, ale i tyto čtyři minuty budete rozhodně hltat, jelikož to jsou častěji záběry z hraní a ne pouze cutscény.

Red Dead Redemption 2 s komplexním ekosystémem

200 druhů zvířat + obrázky.

Někomu v Rockstaru patrně došlo, že by to chtělo měsíc před vydáním navýšit počet předobjednávek, takže začínáme vídat čím dál více materiálů z Red Dead Redemption 2 (Alza.cz).

První informace o Red Dead Online

Nejprve ve veřejné betě až po vydání RDR2.

Když se z GTA Online stala dojná kráva na mnoho let, Rockstar by byl sám proti sobě, pokud by to samé nepodnikl u Red Dead Redemption 2 (Alza.cz).

Nemusí být dostatek kusů Red Dead Redemption 2, varuje Amazon

+ bude přepínání postav jako v GTA5?

Lze to vnímat jako jasný, zřetelný signál, abyste si Red Dead Redemption 2 (Alza.cz) včas, tzn. co nejdříve předobjednali, pokud tuto zásadní hru od Rockstaru chcete mít v krabici (nebo s tištěnou mapou v případě sběratelky a speciálky) doma hned v den vydání 26. října.

Některé zaměstnance prý Red Dead Redemption 2 uspalo

Že jen simulátor jízdy na koni.

Je to jen taková perlička subjektivního rázu, žádná tvrdá data, která by čerpala z většího vzorku respondentů. Jelikož je však většina věcí o hře stále držena Rockstarem pod pokličkou, média vezmou ráda zavděk i těmito drobky.

Red Dead Redemption 2 a DLC: jak se na ně dívají Take 2?

Nejprve naplní základní hru ještě více obsahem.

Prezident vydavatele Karl Slatoff a finanční ředitel Lainie Goldstein se zúčastnili konference Cowen and Company 46th Annual Technology o médiích a telekomunikacích, kde pronesli pár názorů ohledně DLC v souvislosti s říjnovým Red Dead Redemption 2 (Alza.cz).

Když člověk dnes zahlédl v některých médiích titulky, v nichž byla slova Red Dead Redemption 2 (Alza.cz) a "zpoždění", proběhla jím zimnice. Touhle hrou se totiž řídí na podzim celá herní scéna - aby se ji pokud možno všichni vyhnuli, vše vychází o měsíc dříve než obvykle.

Krátce po třetím traileru a pátečním preview zveřejnil Rockstar další várku krásných obrázků z říjnového Red Dead Redemption 2 (Alza.cz).

PREVIEW Red Dead Redemption 2

PREVIEW Red Dead Redemption 2

O systému morálky, misích, koních či lovu.

Opravdu jen pár médií mělo možnost absolvovat třičtvrtěhodinové demo Red Dead Redemption 2 (Alza.cz), díky čemuž jsme - po třetím traileru a obrázcích - konečně zjistili nějaké bližší detaily o náplni této nejočekávanější hry roku.

Příběh tohoto prequelu bude o tom, že gangy Arthur Morgana a Van der Linde jsou nuceny uprchnout poté, co se loupež nezdařila. Když jsou na úprku, způsobují zkázu všude, kam zavítají. Vraždí a kradou na potkání každého, jen aby přežily a nedostihli je pronásledující lovci a zákony, ačkoli je tíží značné neshody mezi jejich členy.

Arthur, do jehož kůže se vtělíte, se prý bude muset rozhodnout mezi jeho vlastními ideály a loajálností vůči gangu, kde vyrostl. Hráči prvního dílu ho budou znát, jde totiž o Dutchův gang z předešlého dílu a Arthur je v něm jednou z výše postavených postav. Dění dvojky se tedy odehrává před příběhem Johna Marstona z jedničky.

Číst více...

Ve středu třetí trailer Red Dead Redemption 2

Že se kolem nejočekávanější hry roku začíná něco dít, naznačovaly střípky už před měsícem.

Ta spekulovaná prezentace pro média se nakonec zřejmě nekonala, nebo došlo ke změně plánů ohledně jejího konání, ale to nás teď už nemusí tolik trápit.

Rockstar Games totiž avizovali, že již tuto středu, 2. května v 17 hodin středoevropského času zveřejní v pořadí třetí trailer na Red Dead Redemption 2 (Alza.cz), který by již měl víceméně reprezentovat hotovou hru.

Číst více...

Když se nad tím pořádně zamyslíte, docela by to dávalo logiku: v dubnu konaná předváděčka Red Dead Redemption 2 (Alza.cz) a v květnu uvolnění embarga, aby se hra stihla pořádně představit ještě před mumrajem v době konání výstavy E3. Nebo bude vše úplně jinak...?

K věci, která snad nikoho v branži nepotěšila - možná leda výrobce Far Cry 5, kterému se tak naskytla příležitost pro delší období slávy před reflektory - se vyjádřil šéf vydavatele Take 2 na noční finanční konferenci.

Únik detailů o Red Dead Redemption 2

O denním cyklu NPC či Battle Royale.

Stránka, které by člověk kvůli jejímu názvu TrustedReviews neměl věřit ani zlámanou grešli, přišla s údajnými informacemi o Red Dead Redemption 2 (Alza.cz). Prý se je dozvěděla už loni v srpnu, ale neměla je jak ověřit, to se mělo stát až před pár dny díky obrázkům od Rockstaru v souvislosti s odkladem z jara na říjen. A protože je zřejmé, že se oficiální cestou hned tak něco nedozvíme, nezbývá než vzít zavděk aspoň tímto.

8. červen pro Red Dead Redemption 2?

Opět dánský obchod.

Nahodit to kterýkoli jiný obchod, asi bychom to s poklidem přešli. Avšak tenhle konkrétní má s úniky dobrou historii, což je důvod, proč to nenecháme jen tak plavat.

Technická pitva Red Dead Redemption 2

Jak vylepšili RAGE engine?

Reakce na něj možná od zmlsaného publika nebyly tak nadšené, jako u toho minulého a jak by Rockstar tajně doufal. Jedno mu však upřít nelze: jejich vlastní RAGE engine doznal pro účely Red Dead Redemption 2 (Alza.cz) citelných vylepšení. Co vše se oproti jedničce po technické stránce změnilo, rozpitvali kolegové z Digital Foundry, kteří od vývojářů sehnali (neveřejnou) originální verzi traileru ve vysokém rozlišení (nesoudili tedy jen dle kompresované verze na YouTube):

Druhý trailer Red Dead Redemption 2 je pecka

Druhý trailer Red Dead Redemption 2 je pecka

Drobky o příběhu + rozbor.

Zatímco první trailer před rokem byl jen průletem krajinou, tentokrát je už znát, že se v Rockstaru neflákali a s vývojem pořádně pokročili. Ukázal toho totiž z Red Dead Redemption 2 (Alza.cz) až překvapivě hodně: postavy v cutscénách už jsou plně nadabované a disponují fantastickými, fotorealistickými obličeji, jaké snad ještě ve hrách s tak rozlehlým otevřeným světem nebyly. Kochejte se v minutě a půl sami:

Sony uvedla, že tento druhý trailer byl zachycen na PlayStation 4 (tedy nikoli na PS4 Pro) v rámci avizované marketingové spolupráce s tvůrci. Přesné datum vydání stále nesdělili (jen jaro 2018), patrně si s ním nejsou ještě úplně jisti. Odhaduje se někdy duben až květen příštího roku - jak v množném čísle uvádějí - "na PS4 a Xbox One systémy", což samozřejmě znamená i podporu modelu Pro a Xbox One X.

Hra má být prequelem a její příběh má vyprávět o postavě psance jménem Arthur Morgan, který je členem gangu Van der Linde. Ten byl i v jedničce, ač se mu tam spíš říkalo Dutch's Gang a tehdejší hrdina John Marston byl jeho členem. Ke konci (1:16) postava nazývá jednu postavu Dutch, ta byla i v předchůdci (jinak srovnání s jedničkou níže, dle Redditu). Gang má dle popisku Rockstaru loupit, bojovat a krást v drsném srdci Ameriky, aby prý vůbec dokázal přežít.

Číst více...

Vábení na trailer Red Dead Redemption 2

Rockstar Games hodili na Twitter bez jakéhokoli popisku nový obrázek a je z toho pomalu událost týdne.

Příští čtvrtek 28. září v 17 hodin středoevropského času zveřejní patrně nový trailer z Red Dead Redemption 2 (Alza.cz):

Když nám budou hvězdy nakloněny, možná bychom se souběžně mohli dozvědět i přesný termín vydání této akce z Divokého západu, někdy v dubnu příštího roku?

Číst více...

Zatímco EA a UbiSoft svorně jásají, že jim odkladem konkurenta na jaro 2018 vzniklo spoustu okének v kalendáři ke snazšímu prosazení jejich titulů, většinu hráčů zajímá něco jiného. A to jestli Red Dead Redemption 2 (Alza.cz) bude časem i pro PC, nebo jestli půjde ve šlápějích jedničky.

Red Dead Redemption 2 (koupit na Alza.cz) bylo oznámeno v říjnu minulého roku pro PS4 a Xbox One, viděli jsme první trailer a dozvěděli jsme se, že na PS4 budou mít hráči dřívější přístup k některým online funkcím. Kromě toho ale nevíme o hře o moc víc mimo to, že hra by měla vyjít na podzim 2017.

GTA 6 a Red Dead Redemption 2 možná bude znamenat konec GTA Online

Lidé se prý přesunou z GTA Online na nové hry.

Pokud se dá věřit anonymním zdrojům, Import/Export DLC, které nedávno vyšlo do GTA Online, bude poslední. Online mód GTA 5 maximálně čeká ještě pár menších updatů, až nakonec bude služba zcela opuštěna, jak se bude blížit vydání Red Dead Redemption 2.

Nebývá zvykem, aby vznikaly nové trailery na staré hry, nyní pouze přidané do knihovny streamovací služby PlayStation Now. Ale první Red Dead Redemption je tak výjimečná hra, že Sony k tomuto kroku sáhla, a nelze se ji vůbec divit. I po tolika letech má grády, nemluvě o výhodnosti automatického zahrnutí přídavku Undead Nightmare. Zbývá jen nějak vykoumat, jak PS Now zprovoznit z ČR, kde zatím chybí oficiální podpora, možná nějaká proxyna či VPNka, sežere-li to platební kartu na českou adresu...?

Už známe termín Red Dead Redemption pro PC

Součást služby PlayStation Now.

Budete mít konečně možnost zahrát si Red Dead Redemption na PC. Jenom si musíte předplatit službu PlayStation Now, která vám to umožní. A ještě si počkat, až přijde do Čech.

Red Dead Redemption 2 bylo před několika týdny konečně oznámeno a podle všeho vyjde pouze na PlayStation 4 a Xbox One. Nebyla oznámena PC verze a také hra nejspíše nevyjde na Nintendo Switch. A analytik Michael Pachter si nemyslí, že by hra někdy na nově oznámenou Nintendo konzoli vyšla.

Předělávka Red Dead Redemption 2 traileru do GTA 5

Svět by nebyl v pořádku, pokud by nevznikl remake něčeho populárního do GTA 5 na PC. Tento osud pochopitelně potkal i nedávný trailer na Red Dead Redemption 2 (Alza.cz). Místy prakticky nerozeznáte rozdíl, což je veskrze logické, když obě hry patrně běží na podobném enginu a pochází od stejných tvůrců z Rockstaru. Až na ty slabší modely koní je kochání se krajinou často totožné, občas dokonce tři starý hit působí lépe, což může být tím, že RDR2 trailer byl natočen na obyčejné PS4.

Nepřehlédněte také včerejší článek o tom, že před půl rokem uniklá mapa Red Dead Redemption 2 zřejmě byla pravá.

Číst více...

Psal se duben letošního roku, kdy jeden uživatel NeoGAFu nahodil do fóra údajnou mapu Red Dead Redemption 2 (Alza.cz). Tehdy to všichni brali jako nějaký nepodařený vtip, ostatně hra tehdy ani nebyla ohlášena, natožpak abychom znali její přesné dějiště.

Trailer Red Dead Redemption 2 je tady

Trailer Red Dead Redemption 2 je tady

Ohromí přírodou, zamrzí délkou.

Obsahuje pouhých patnáct scén, přesto si z něj sednete na zadek, tak ohromující je. Rockstar, jak je jeho zvykem, v úvodním traileru pouze nabídl pohledy do krajiny, bez nějaké velké akce. Někdo může namítnout, že to až moc připomíná GTA5, jen přeskinované do Divokého západu, ale tvůrci nás určitě brzy přesvědčí o opaku:

Red Dead Redemption 2 pro PS4/X1 bylo oznámeno předevčírem, vyjde asi v říjnu 2017 a předobjednat si ho už můžete na Alza.cz.

Číst více...