If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Odpískána předělávka prvního Red Dead Redemption do dvojky na PC

Take 2 vyčíslili škody, prý se ublížilo budoucí PC konverzi jedničky.

Bylo by bláhové až naivní domnívat se, že to může dopadnout nějak jinak. Autoři v létě oznámeného projektu s něčím takovým museli automaticky počítat. Přesto je to, zdá se, zarazilo a překvapilo.

Vydavatel Take 2 podal žalobu k soudu v New Yorku na autora modifikace Red Dead Redemption: Damned Enhancement a deset jeho pomocníků za dva projekty. Jednak že hodlali importovat mapu z prvního dílu RDR do druhého dílu na PC. A zadruhé že chtěli vzít soubory z GTA5 na PC a RDR1 do graficky vymazlené upravené hry na počítače..

Podle nich plánovali neautorizovanou distribuci souborů, která by dramaticky změnila obsah hry patřící Take 2. Autory prý obeslali varováním už v září, ale údajně nereagovali.

Přitížilo jim to, že nešlo pouze o nadšenectví a hobby, nýbrž o zamýšlený komerční projekt, který sháněl finanční příspěvky na mod na Patreonu a Steamlabs.

Žaloba je velmi detailní (PDF) a přináší dokonce i screenshoty z Discordu, YouTube videí a živých vysílání, v nichž modder údajně odmítal podrobit se žádostem od držitele práv.

Take 2 tvrdí, že projekt jim způsobil škodu ve výši 500 tisíc dolarů, protože lidé, kteří si chtěli koupit RDR2, prý byli motivováni a instruováni k pořízení jedničky na Xbox 360 a jejímu zkopírování na počítače, což mělo poškodit odbyt nové hry i "budoucí konverze RDR1 na PC" (nic takového dosud nebylo oficiálně oznámeno, asi jen výrok právníků neznalých věci).

Více na GTAForums.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments