Skip to main content

Jak to je s mikrotransakcemi v betě Red Dead Online

Postup vám nemusí vydržet věčně.

Jak víme od pondělí, od tohoto týdne postupně ve vlnách startuje multiplayerová část Red Dead Redemption 2 (Alza.cz).

Rockstar proto považuje za nutné varovat hráčskou obec, že se jedná skutečně o betu, nikoli jen o nějaké převlečené demo. Jejím smyslem je "otestovat servery a systémy na čím dál rostoucí zátěž a vyšší počet hráčů".

Red Dead Online prý může zůstat v betě klidně i po dobu několika měsíců, jak to prostě bude situace vyžadovat.

"Budeme se snažit hráčům nabídnout stabilní a zábavný zážitek, zatímco na pozadí budeme sbírat zpětnou vazbu a důležité informace o chování hráčů," upozornil výrobce v dlouhém blogu.

Mohou prý nastat okolnosti, kvůli nimž přijdete o dosažený postup ve hře. Nemáte proto být se svou postavou příliš svázáni, aby vám to pak nebylo líto. Je také možné, že časem budou do hry implementovány nové prvky, které váš postup ovlivní, nebo může dojít k vyresetování všech postav v betě.

V Red Dead Online jsou jinak přítomny mikrotransakce, které nepřekvapivě fungují podobně jako v Grand Theft Auto Online, kde se z nich stala dlouhodobá dojná kráva pro Take 2, ale v betě zatím nejsou aktivované. Důvod je zřejmý: aby se kvůli různým chybám či nedodělkům nedalo mikrotransakcí zneužívat.

Mikrotransakce se tu vyskytují ve formě tzv. Gold Bars, které vám odemknou věci, na které nemáte peníze nebo zatím nejste na dostatečně vysoké úrovni.

Gold Bars se zatím zdají být omezeny pouze na kosmetické záležitosti, jako třeba když si chcete vyšperkovat svůj kemp. Oproti tomu, chcete-li ve hře mít kupříkladu silnější zbraně, lze je pořídit pouze za měnu vydělanou normálním hraním - alespoň prozatím.

Fanoušci na Redditu vypočítali, že vám zabere asi osm hodin hraní, abyste získali jediný Gold Bar. Pro představu, abyste si zpřístupnili např. rychlé cestování z vlastního kempu, které je standardně k dispozici po dosažení 65. levelu v Red Dead Online, potřebovali byste mít 112 Gold Bars, čili investovat do hry v současném stavu asi tak 900 hodin.

Read this next