If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Red Dead Redemption 2 už Rockstar moc nezajímá, tak sami fanoušci přidali změny ročního období

PS5 remaster má být též zrušen.

Okolo Rockstaru jsme poslední dobou neslyšeli moc pozitivní zprávy - viz Rockstar přiznal, že na Red Dead Online nemá čas kvůli GTA6 a Remaster Red Dead Redemption 1 měl být zrušen.

Do této doby se moc nevědělo, jak to dopadlo se spekulovaným nextgen patchem / upgradem Red Dead Redemption 2 pro současnou generaci konzolí.

Ani tady uznávaný insider Tez2 moc nepotěšil, když někomu odpověděl na Twitteru, že i tyto plány měly být odpískány:

"Slyšel jsem o tom před delší dobou, že se počítalo s vylepšenými edicemi RDR2, které by přinesly i Enhanced Rockstar Editor. Ale vše je nyní zrušeno či pozastaveno," zklamal. Někteří jiní sice namítli, že zaslechli něco trochu jiného, že se k tomu studio může vrátit po dokončení Grand Theft Auto 6, ale to je ještě tak vzdáleno, že prakticky nemá smysl se o tom vůbec bavit.

Fanouškovská komunita si proto musela pomoci sama, konkrétně uživatel s přezdívkou Bolmin, který vypustil zajímavou modifikaci Dynamic Seasons.

Do Red Dead Redemption 2 přidává něco, co mnozí chtěli už od roku 2018, a to dynamické střídání roční doby.

Funguje to tak, že každých deset hodin reálného času hraní (nikoli deset hodin herního času) se počasí a scénerie změní na nové roční období. To znamená kompletně změněnou paletu barev i třeba úpravy hratelnosti, když musíte hrdinu obléct od zimního oblečení, aby to odpovídalo aktuální teplotě v prostředí.

Určité sezóny přinesou bouře, sněhové vánice nebo krátké dny. Prakticky všude krom New Austin bude povrch pokrytý sněhem a musíte mít kabát, když se někam vypravíte. Podzim zase zařídí krásné oranžové výhledy a popadané listí, kdežto jaro se promítne do hry tím, že v krajině jsou jen zbytky sněhu a zatím ještě holé stromy bez listí.

Léto v RDR2 s touto modifikací bude "základním" obdobím, které odpovídá původní hře, tam mají být úpravy jen drobného rázu, například častěji zažijete bouřku a déšť.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Red Dead Redemption 2

PS4, Xbox One, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments