Skip to main content

The Sims Social se rozjíždí na Facebooku

Odteď plně funkční a zcela zdarma dostupní.

EA před okamžikem oznámili, že titul The Sims Social je odteď plně funkční a zcela zdarma dostupný všem uživatelům sociální sítě Facebook v pěti jazykových mutacích (čeština chybí). Vznikl v úzké spolupráci s odkoupenou společností Playfish.

The Sims Social mají obsahovat to nejlepší z The Sims v kombinaci s údajně revolučními prvky herní platformy sociálních sítí. Hráči si tvoří vlastní postavičky simíků libovolného vzhledu a prožívají s nimi všechny slasti i strasti společenského života, mezi něž patří i navazování různých vztahů se skutečnými přáteli na Facebooku. "The Sims Social dávají našim fanouškům možnost projevit přirozenou kreativitu, čelit nepředvídatelným reakcím simíků s různými povahami a prožívat jejich sny - to vše během komunikace, zábavy a hraní se skutečnými přáteli," uvedla Lucy Bradshaw, generální manažerka EA Play. Následuje oficiální popis z tiskové zprávy:

V The Sims Social hráči experimentují se životem, upravují si domovy v mnoha různých stylech a vytvářejí vlastní příběhy, či dokonce skandály s ostatními simíky, které potkávají ve hře. Bez ohledu na to, jestli budou právě prožívat milenecký vztah, nebo zuřit nad zlomyslností úhlavního soka, záleží jen na nich, zda se vtělí do role nejlepšího přítele, či noční můry. The Sims Social rovněž představují jedinečnou příležitost k rozvíjení a obohacování životů, kariér a příbytků simíků. Kromě klasických předmětů z The Sims obsahují The Sims Social reálné předměty z každodenního života, jako jsou výrobky značek Dr Pepper, Dunkin' Donuts či Toyota, poskytující extra bonusy a výhody ve chvílích, kdy je hráč potřebuje.

Hráči mohou ve hře prostřednictvím aktualizací stavů na svých zdech na Facebooku vzájemně sdílet úspěchy, žertíky i jiné události. Mohou být například cyničtí a pokusit se rozbořit šťastný vztah někoho jiného tím, že dotyčného simíka požádají, aby se rozešel se svým partnerem či partnerkou. Anebo mohou kamarádům říct, že s nimi právě tančili nebo jim zazpívali písničku, aby je potěšili. The Sims Social rovněž obsahují novinkovou funkci "záznamu", která hráčům umožňuje vidět, co přesně jim, nebo jejich příbytkům, jiní hráči provedli, zatímco byli pryč. Uvidí například, jak k nim přišel na návštěvu kamarád a uvařil jídlo či spravil kytaru, anebo budou se skřípěním zubů sledovat, jak jim neoblíbený simík dal pavouka do záchodu či rybu do postele.

Nový startovní trailer

"Když jsme pracovali na vývoji The Sims Social, bylo pro nás důležité, abychom do hry zapracovali všechny jemné nuance, které The Sims Studio v průběhu let dotáhlo k dokonalosti. Následně jsme je zkombinovali s tím, co my, Playfish, umíme nejlépe - vyvíjet moderní společenské hry," řekl John Earner, generální manažer londýnského studia Playfish. "Naše bohaté znalosti fungování herního prostředí na Facebooku nám pomáhají ve schopnosti i nadále pravidelně poskytovat nové dynamické herní prvky, úkoly a aktualizace, díky nimž je hraní The Sims Social stále atraktivní a zábavné."

Read this next