Skip to main content

The Walking Dead vyhlášeno nejlepší hrou roku

A Half-Life 2 hrou dekády, podle SpikeTV.

Analytik Michael Pachter asi v těchto chvílích někde shání kloubouk, který by mohl sníst, protože se opět šeredně spletl. Krátce před zahájením předávání cen VGA v živém rozhovoru jistojistě prohlásil, že Journey ani The Walking Dead rozhodně nemohou vyhrát, protože jde jen o levnější stáhnutelné tituly, které mnozí vnímají stále jako něco podřadného.

No a vida, adventurní série The Walking Dead se přesto stala nejlepší hrou roku 2012 dle SpikeTV, stáhnutelnou hru roku i nej adaptovanou hrou roku. A její tvůrci z Telltale Games byli vyhlášeni studiem roku, stejně jako dabérka Melissa Hutchinson vyhrála za postavu Clementine! Ne náhodou tenhle majstrštyk získal v naší recenzi 10/10. Ke cti Pachtera nutno přičíst, že si pak veřejně posypal popel na hlavu.

A které další hry vyhrály jubilejní 10. ročník VGA? Nejlepší hrou uplynulé dekády je Half-Life 2, kvůli čemuž osobně dorazil i Gabe Newell z Valve. Nejlepší xboxovou hrou se stalo Halo 4, PS3 hrou Journey, Wii/WiiU hrou New Super Mario Bros U a PC hrou XCOM: Enemy Unknown.

V žánrových kategoriích si ceny odnesly Mass Effect 3 u RPG, Dishonored mezi akčními adventurami, Borderlands 2 překvapivě mezi online tituly, SSX mezi individuálními sporty a NBA 2K13 mezi těmi týmovými, NFS: Most Wanted mezi závody, Borderlands 2 ve střílečkách, Persona 4 Arena v bojovkách a You Don't Know Jack mezi sociálními tituly.

Journey pak zvítězilo v kategoriích pro soundtrack a nej nezávislou hru, Halo 4 za nejlepší grafiku, Dawnguard pro Skyrim za nej DLC a Sound Shapes mezi hrami na cesty. Nejočekávanější hrou do budoucna je GTA 5 a charakterem roku robůtek Claptrap z Borderlands 2. A kde je Far Cry 3, ptáte se? Nebylo ani mezi nominovanými od SpikeTV, protože jednoduše vyšlo příliš pozdě, resp. moc blízko vyhlašování.

Trailer na druhou epizodu The Walking Dead

Read this next