Skip to main content

Tipy pro používání Eurogameru

Jak ze své návštěvy vytěžit co nejvíce?

Množství materiálů, které na českém Eurogameru den co den vychází, se postupně zvětšuje, ať už jde o zpravodajství, nové trailery nebo galerie. Souvisí to i s čím dál vyšším počtem vydávaných her nebo DLC. Ale o spoustě obsahu se nyní obvykle nemáte šanci dozvědět, protože se jednoduše nevejde na hlavní stránku nebo z ní zmizí příliš rychle, protože byla navržena pro stav před několika lety. A než vás oslníme novým moderním designem šitým na míru současné době, bude to ještě pár měsíců trvat...

Proto jsme se rozhodli dát dohromady tyto tipy pro praktické používání našeho webu, abyste ze své návštěvy Eurogameru vytěžili co nejvíce. Pokud se dozvíte o funkcích, o nichž jste dosud nevěděli, pak tento článek splnil svůj účel.

BLOGové zobrazení obsahu - Eurogamer.cz/blog.php

Neradi klikáte, jste na pomalém internetu, nebo se prostě nemůžete oprostit od prostého stylu, v jakém byly weby dělány před 5-10 lety? Tento (v levém menu trochu zastrčený) výpis je potom pro vás ideální. Zobrazuje úplně všechny aktualizace hezky pod sebou, chronologicky seřazené podle času publikování a se stránkováním.

Díky tomu se v něm vyskytuje veškerý vydaný obsah (včetně spousty galerií a videí, které se neprobojovaly na hlavní stránku) což se hodí i pro situace typu "návrat z dovolené", kdy chcete projít vše za určité období. Z každého textového článku nabízí BLOGové zobrazení úvodní odstavce, náhled prvních tří obrázků nebo ihned spustitelný stream. Zkuste zde.

Přehrávání videí na zařízeních iPhone/iPad/iPod

Jak známo, zařízení od Apple nepodporují technologii Flash, kvůli čemuž na nich nelze regulérně přehrát flashová videa. Existují však tři způsoby, jak to obejít a na trailery se podívat třeba i v tramvaji:

1) Na každé stránce s videem v sekci EurogamerTV kliknout na odkaz "Stáhnout" (hned vpravo vedle výběru kvality), čímž se na mobilu spustí přehrávání streamu videa ve "stravitelném" formátu MP4 (např. u tříminutového videa z Battlefieldu 3 má 17 MB).

2) V mobilní verzi EG použít link u videa vloženého mezi odstavce (příklad zde u teaseru na Prey), čímž se spustí stream videa.

3) Nainstalovat si do svého mobilu od Apple zdarma šířenou aplikaci Eurogamer, ve které je dole záložka EGTV se všemi přehratelnými trailery (včetně popisků a obrázkových náhledů). Nevýhodou je, že tato aplikace zatím ukazuje jen obsah na britském EG, ale brzy vyjde nová verze i s videi z českého Eurogameru (někdy odlišnými než na EG UK). Podobná aplikace existuje i pro operační systém Android.

Jak správně používat vyhledávání

Search na Eurogameru nepatří mezi ty nejdokonalejší (i proto se předělává), ale když víte, jak na něj, dá se dosáhnout slušných výsledků. Základním pravidlem by mělo být zadání co nejpřesnějšího dotazu do vyhledávacího okénka. Čili u hledání posledního dílu Falloutu nezadat pouze slovo "Fallout", čímž se obvykle dopátráte jen minulých dílů, nýbrž optimálně použít celý název požadované hry, tzn. "Fallout New Vegas".

Pokud to nepomůže, zkuste ve výsledcích vyhledávání boxík vpravo nahoře "Hry, které splňují vaše vyhledávání", kde jsou vypsány všechny ty, jež obsahují vámi zadané slovo. U větších sérií se úplně všechny do boxíku nemusejí vejít. Možná nejlepší metodou vyhledávání, kterou používáme i my, je Google (nebo řádek s adresou v prohlížeči Chrome), kam dejte např. "Battlefield 3 eurogamer.cz" (bez uvozovek) a k požadovanému obsahu se dopídíte asi suverénně nejrychleji.

Čtení webu na mobilech - Eurogamer.cz/m

Mobily nebo tablety jsou stále populárnější metodou konzumování obsahu z vašeho oblíbeného serveru. Eurogamer proto existuje i v jednodušší textové verzi (nedávno předělané) na adrese Eurogamer.cz/m. Najdete tam všechny recenze, novinky či jejich fórum a základní informace o přispěvovatelích. Tato verze EG se hodí i pro čtení ze zahraničí pro vyhnutí se vysokým roamingovým poplatkům. Do budoucna připravujeme ještě speciální layout pro tablety.

Eurogamer na sociálních sítích

Sledování Facebook.com/EurogamerCZ a Twitter.com/Eurogamer_CZ zařídí, že se k vám donese nejzajímavější čerstvý obsah, šuškanda o dění v redakci nebo o postupném vývoji funkcí na webu. Další účet na Twitteru s označením Eurogamer_CZbot následujte tehdy, chcete-li odebírat informace o většině aktualizací, k jejichž nahazování zde dochází automaticky.

Čas od času se dá něco o zákulisí EG nebo názory na herní scénu nalézt i na soukromých Twitter účtech redaktorů: Jan Doskočil, Michal Jonáš, Pavel Oreški, Miloš Bohoněk, Martin Zavřel, Michal Bayerl, Adam Homola, Aleš Harazim, Daniel Krásný.

Odběr RSS kanálu

V době rozmachu sociálních síti sice na ústupu, přesto: na adrese Eurogamer.cz/Rss.php je rozcestník kanálů podle jednotlivých sekcí nebo platforem.

Jak neminout žádné video či galerii

Možná nevíte, že na Eurogamer.cz se díky těsné spolupráci s ostatními evropskými pobočkami nachází zdaleka nejvíce herních trailerů a obrázkových galerií na českém herním internetu. Od podzimu 2010 je nahazujeme průběžně po celé dny i víkendy. Už jen z toho důvodu se vyplatí pravidelně zabrousit přímo na Eurogamer.cz/TV nebo do sekce Screenshoty, obou linkovaných z levého menu. V přemíře přehledně seřazeného obsahu podle data přidání (včetně náhledu nebo popisku) asi nebudete vědět, na co se kouknout dříve. A možná budete překvapeni, že o většině těchto médií byste se z pouhé návštěvy hlavní stránky EG nedozvěděli (z důvodů uvedených výše).

Komunikace s redakcí Eurogameru

Nejlepším způsobem je napsání e-mailu na adresu redakce@eurogamer.cz, kde máte jistotu, že váš dopis přečteme a ve většině případů i odpovíme. Při psaní dotazů na redakci do diskusních fór pod jednotlivé články není zaručeno, že si toho všimne ten, pro koho je dotaz určen, zvláště, pokud je článek již staršího data. Další formou komunikace s ctěným čtenářstvem je napsání vašeho komentáře nebo otázky na facebookovou zeď EG. Klasickou poštu lze zaslat na adresu EG Czech, s.r.o., Husova 869, 44001 Louny, ale to není adresa pro zasílání her na recenze (pro to se, prosíme, nejprve ozvěte e-mailem).

Věříme, že vám tyto tipy byly aspoň trochu užitečné a že se díky nim budete vracet na Eurogamer.cz ještě častěji a raději než dosud.

Read this next