Skip to main content

To o remaku Red Dead Redemption byl podvrh

Přiznal se, darebák.

včera jsme varovali, že to může být pouhý podvrh a nevyplatí se tomu věřit, což se dnes potvrdilo.

Na příběhové DLC s mimozemšťany pro Red Dead Redemption 2 a plnohodnotný remake jedničky do herních systémů dvojky proto musíte rychle zapomenout.

Přiznal se přímo dotyčný autor podvrhu, který vysvětlil svou motivaci a že šlo o takový malý mediální experiment. Prý chtěl vyzkoušet, jak rychle se budou šířit neověřené drby po herních webech.

Vymyslel si proto schválně věci, které byly vesměs uvěřitelné, protože odkazovaly na existující věci, jako easter egg o cizácích v RDR2 či nepříliš valný zájem o Red Dead Online.

Pak už si jen sedl do křesla a "kochal" se, jak se jeho lži, nebo chcete-li důmyslné mystifikace, šíří na další a další místa internetu a žijí si vlastním životem, včetně YouTube. Nejvíce prý v tomto směru byl aktivní Comicbook následovaný GamesRadarem. Zkrátka okurková sezóna, že... vlastně bychom měli být skoro rádi, že na webech teď vůbec něco vychází, když jsou téměř všichni čtenáři na dovolených či u vody?

Podvrh nakonec vidělo přes 70 tisíc lidí, než ho správci na Redditu smazali. Jelikož si však zmíněný darebák uvědomil, že dal plané naděje příliš mnoha lidem, rozhodl se tedy přiznat barvu, aby je vrátil na zem.

Read this next