If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Toto léto proběhne méně herních konferencí než minule

Vyhlídka na prázdniny.

Minulé prázdniny byly význačné tím, že když se nekonala E3, nahradila ji spousta vysílání od jednotlivých vydavatelů. Prakticky každý, kdo uměl streamovat na YouTube, si uspořádal vlastní akci.

Letos to však má být jinak a podobných akcí proběhne méně. Prohlásil to Geoff Keighley, organizátor jedné z hlavních událostí tohoto typu, Summer Game Fest.

Jemu to samozřejmě velmi vyhovuje, protože takto se s ním musí výrobci domluvit, aby odhalení či trailery umístili do jeho show. Pokud si je syslili na vlastní akce, pak mu tam toho tolik nezbylo.

V audio seanci na Twitter Spaces řekl, že vydavatelé se spíš rozhodli umístit své premiéry na Summer Game Fest nebo na xboxovou konferenci Microsoftu a Bethesdy:

"Pamatuju si, že loni byla řada lidí zklamaných, když si například Capcom a Square Enix udělali vlastní akce, ale pak tam toho bylo tak málo, že to nestálo za to. Potřebujete aspoň půl hodiny materiálu, nikoli jen jednu či dvě hry k oznámení, to pro plnohodnotné vysílání prostě nestačí."

Keighley také potvrdil, že kvůli koronaviru zažíváme relativně suché období, když vývoj nabral skluz, když se s něčím začlo během lockdownů. Přesto se těší, že se situace zlepší.

Summer Game Fest proběhne 9. června v osm hodin našeho času.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments