If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Třetina aktivních uživatelů PlayStation 5 nikdy neměla PS4. Také má růst podíl PS5 na trhu

Z reportu Sony.

Sony se podělila ve fiskálním reportu pro investory o zajímavou statistiku, o které se dosud veřejně nevědělo.

Téměř třetina, skoro 30% aktivních uživatelů konzole PlayStation 5 nikdy předtím nevlastnilo PlayStation 4.

"Čili s lepší dostupností PS5 v obchodech roste akvizice nováčků k této herní konzoli," pochlubila se japonská korporace.

Za aktivní uživatele nazývá ty unikátní, kteří hráli nějakou hru nebo byli připojeni na PlayStation Network během posledního měsíce fiskálního čtvrtletí. Vše samozřejmě čerpá z interních dat firmy, takže to není možné nějak nezávisle ověřit.

Finanční ředitel Hiroki Totoki také hovořil o tom, kterak PlayStation 5 loni v létě dokázala získat "výrazně větší podíl na trhu v USA a smazat rozdíl oproti konkurenci". Amerika byla dosud spíš baštou Xboxu. Co se týče Evropy, tam nadále PS5 v podílu na trhu zůstává jasnou jedničkou tam se nic neměnilo. Představitelé výrobce se prý dříve trochu obávali, aby Xbox Series nesmazal jejich náskok s PS5 a nedohonil je s celkově prodanými čísly, ale nakonec se tomu tak nestalo a dobře to pro ně dopadlo.

Sony se chce do budoucna soustředit na to, aby "donutila" přejít další majitele PS4 na novější PS5: "Budeme pokračovat v tlaku, aby se akceleroval přechod uživatelů z PS4 na PS5".

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments