Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Tvůrci Forza Horizon dělají RPG v otevřeném světě

Najali špičkové vývojáře.

Studio Playground Games znáte díky úspěšné podsérii Forza Horizon (Alza.cz), jejíž poslední díl z loňska se odehrával v Austrálii. Nyní patrně dělá na Horizon 4 na příští rok exkluzivně pro Xbox One a PC, ale vedle toho se pouští ještě do jednoho úplně nového projektu.

Jak zjistil sesterský web GamesIndustry.biz, otevřou druhou pobočku, která ve finále zaměstná na dvě stovky lidí, čili nijak to neovlivní Horizon 4, kterou chystají jiné dvě stovky zaměstnanců.

Pracovat mají na ještě neohlášeném akčním RPG v otevřeném herním světě, který toho nejspíš bude mít hodně společného s tím ze závodů.

Že to bude počin nejvyšších ambicí, dokládá sestava veteránů, kterou Playground zlanařili odjinud. Roli ředitele výroby zastane člověk z EA DICE, který tam takto dohlížel na Star Wars Battlefront a předtím dělal deset let v Kojima Productions na řadě her ze série Metal Gear Solid.

Hlavním designérem tohoto RPG se zase stane Will Kennedy, který působil osm let v Rockstar North na GTA 5 a vezme s sebou kolegu, který tam kutil online mise. Dalším přírůstkem do týmu se pak stal senior designér z Ninja Theory, kde makal na Hellblade.

Read this next