Skip to main content

Tvůrce Gran Turismo 7 prohlásil, že zvažují PC verzi

Oficiálně.

Přijít tato zpráva před rokem či dvěma, byla by to pecka. Teď se to však nikoho ze židle neshodí, když jde o pouhé pokračování trendu nastoleného Sony v uplynulém roce se Spider-Manem, God of War či Uncharted.

Zakladatel série a mozek japonského studia Polyphony Digital, Kazunori Yamauchi, prohlásil v rozhovoru s GTPlanet, že vážně uvažují o PC konverzi Gran Turismo 7.

Tato závodní legenda existuje coby ryzí exkluzivita PlayStation od roku 1997 a nikdy nevyšla pro žádnou jinou platformu. Pokud by tedy opravdu vznikl port pro počítače, byla by to jistě hezká příležitost, jak sérii posunout zase o kus dál, za dosavadní obzory PS4 a PS5.

"Víte, Gran Turismo je dobře vyladěnou hrou. Není moc platforem, které by zvládly hru rozběhnout ve 4k a 60fps v nativní verzi. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhneme, je zacílit na konkrétní platformu. Sice to není úplně jednoduché, ale ano, přemýšlíme o PC konverzi Gran Turismo 7 a zvažujeme ji," uvedl autor.

Zatím to tedy není nějaké oficiální oznámení hry od Sony, ale dá se to považovat za velmi pravděpodobný scénář v dohledné době.

Otázkou také je, jestli spíš neupřednostní PC port předešlého dílu Gran Turismo Sport zejména pro využití v elektronických sportech?

Read this next