Skip to main content

Tvůrci God of War na PSP dělají na nové hře pro next-gen konzoli

Kvůli tomu i odmítli God of War pro PS Vita.

Možná jde o první vývojářský tým, který zcela otevřeně mluví o tom, že chystají hru na novou generaci konzolí. Ready at Dawn je společnost, která pro Sony vytvořila dva God of War tituly pro handheld konzoli PSP - Chains of Olympus a Ghost of Sparta. Oba se nedávno dočkaly HD předělávky pro Playstation 3.

Podle šéfa společnosti Ru Weerasuriya jim Sony nabízela práci také na God of War pro PlayStation Vita, ale s díky to odmítli. Teď mají něco jiného. Úplně novou hru pro next-gen konzole.

"Trvalo nám, než jsme se sem propracovali a vždycky jsme chtěli vytvořit vlastní hru. Už na ní pracujeme nějakou dobu a máme pocit, že nadešel náš čas," řekl v rozhovoru pro GameIndustry.

"Bylo také velké rozhodnutí přeskočit jednu generaci konzolí a zaměřit se rovnou na tu další. Většina lidí by začala na současné generaci. Spousta lidí se nás ptá, jak můžeme jít z handheldů na novou generaci konzolí? Ale já myslím, že je to správný způsob. Občas musíte zariskovat."

Shannon Studstill ze Sony Santa Monica v rozhovoru pro IGN také potvrdila, že chtějí God of War pro PlayStation Vita a naznačila také, že by se série mohla dostat i na další mobilní platformy.

"Jako společnost bychom se měli dívat na všechny možnosti," řekla. "Neznamená to, že do toho půjdeme, ale není důvod, proč bychom nad tím nemohli uvažovat." Dočkáme se God of War na iPhonu nebo na Androidu? Nebylo by to zase tak překvapivé. Na mobilní telefony byl k dispozici už v roce 2007 God of War: Betrayal.

God of War Origins Collection E3 trailer

Read this next