Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Tvůrci Zaklínače předvedli izometrické tahové RPG ve Varšavě okupované Ruskem a přízraky

Nadějné The Thaumaturge na Unreal Engine 5.

Politicky třaskavé a mediálně vděčné téma má nově chystaná hra The Thaumaturge na Unreal Engine 5. Odehrává se totiž ve Varšavě okupované Ruskem během roku 1905.

Žijí tam různí lidé s protichůdnými zájmy: Ruští vojáci, běžní Poláci, židovští obchodníci a další, takže to je pulzující, kulturně pestrá metropole, ale jak praví motto hry - každý má své vlastní démony.

Vedle toho pochází od studia Fool's Theory složeného z přeběhlíků z CD Projektu Red, které řídí senior quest designér Jakub Rokosz (Zaklínač 2 a 3) a mimojiné maká na remaku prvního dílu Zaklínače, takže vztahy mají očividně nadále vynikající. Také pomáhalo Larianu s Divinity: Original Sin 2 a Baldurs Gate 3, i ukuchtilo RPG Seven: The Days Long Gone z 2017.

Debutový sestřih z hraní poskytl vydavatel 11 bit studios (Frostpunk):

Jedná se o izometrické RPG, kde budete hrát za jakési přízraky, ovládat jejich skupinu a manipulovat protistranu. Vybaveni jste unikátními schopnostmi pro tahové boje, a to jak s lidskými útoky, tak psychickými silami. Ve výsledku pak ovlivníte okolní svět, ale musíte vše používat s citem a rozumem, což může vyústit v morálně obtížná rozhodnutí.

Svou postavu si vytvoříte k obrazu svému, abyste mohli řešit situace rozličnými způsoby, včetně vyšetřování nehezkých skutků. Prostředí má věrně odpovídat nastudovaným dobovým reálím ze začátku 20. století, když zločin a luxus jsou často stranami té samé mince. Potkáte také historicky významné postavy, které se zapojí do příběhu, v němž prozkoumáte temnou až ezoterickou stranu reality.

Read this next