Skip to main content

Ukažte, jak využíváte AI

NVIDIA přichází s výzvou pro nadějné tvůrce videí.

Společnost NVIDIA spouští novou výzvu pro nadějné filmaře a tvůrce videí z České republiky, Polska a Rumunska, kteří dokáží přinést kreativní náhled na aktuální téma využití umělé inteligence na domácích PC sestavách a noteboocích vybavených GeForce RTX. Iniciativa tak přirozeně navazuje na rozvinutý ekosystém NVIDIA Studio, který staví právě na těchto grafických kartách a jejich schopnosti akcelerovat funkce využívající AI k výraznému zefektivnění pracovního procesu.

Výzva potrvá do 23. 6. 2024 a je určena pro dvoučlenné týmy. Ty se mohou přihlásit zasláním videa, při jehož tvorbě nějakým způsobem využili AI. Přesné podmínky jsou k dispozici na stránce soutěže.

Vítězný tým z každé zúčastněné země získá dva notebooky GIGABYTE AERO 16 OLED s GeForce RTX 4070 a bude pozván na finálový event, kde bude moci demonstrovat své schopnosti na mezinárodní scéně. Dějištěm bude polský Krakov, jež je pro své historické centrum pravidelně zařazován mezi nejkrásnější města Evropy. V jeho kulisách pak budou finalisté vytvářet nové video od pořízení záběrů, přes střih až po jeho finalizaci a export. Nové notebooky zajistí, aby vše stihli v relativně krátkém čase.

Platformu NVIDIA Studio dnes využívají desítky milionů profesionálů i nadšených amatérů z oblastí 3D a 2D grafiky, filmu a další tvůrci obsahu. Kromě již zmíněné akcelerace funkcí využívajících AI např. k automatické úpravě barev, trasování objektů, rozpoznání jednotlivých scén nebo jejich hloubky, nabízí také např. sadu nástrojů NVIDIA Omniverse pro snadnou spolupráci napříč různými nástroji na dálku. Důležitým prvkem jsou také Studio ovladače optimalizované pro efektivní a spolehlivý běh nejpopulárnějších kreativních aplikací.

Výzva probíhá ve všech účastnických zemích za podpory partnerů. V České republice je jím Alza.cz.

Read this next