Skip to main content

Úkoly v singlu Amaluru jen pro první majitele

Tvůrce obhajuje Online Pass jako nutnost k přežití.

Podobně jako u Catwoman v Batmanovi, i nadcházející fantasy RPG Kingdoms of Amalur: Reckoning sáhne ke kontroverznímu uzamčení části singleplayerového obsahu před uživateli bazarových kopií. Zjistil to Destructoid.

K sedmi singleplayerovým misím v rámci úkolu okolo frakce House of Valor dostanete přístup jen tehdy, pokud jako první majitel hry zadáte přiložený kód nebo pokud si jako hráč kopie z druhé ruky dokoupíte separátně tzv. Online Pass.

Šéf vývojářů 38 Studios to v oficiálních fórech nejprve zkoušel uhrát na to, že vlastně půjde jen o běžné DLC v den vydání, které je přístupné jen pro první majitele. Ale pak už přiznal barvu.

"Pokud by každý na této planetě vyčkával, nekoupil si Reckoning hned na začátku a hra by byla zlevněna, pravděpodobně bychom jako vývojáři skončili. Tak to zkrátka v byznysu funguje. Musíme vygenerovat zisk a snažit se udělat hry, u kterých neodoláte v brzké koupi, a my vám tímto obsahem poděkujeme," obhajoval zamčené singleplayerové mise Curt Schilling.

Současný herní průmysl je podle něj podivným místem, v němž bazarovky určují směr. Přesto se prý herní firmy snaží dostat zpět peníze, které investovaly do vývoje - je na tom něco špatného, ptá se tvůrce Kingdoms of Amalur? Jeho plná verze vyjde již příští týden pro PC, PS3 i X360 - více v dojmech.

Read this next