Skip to main content

Watch Dogs Legion s najmutím kohokoli ve městě vyjdou až 6. března 2020 + PREVIEW

10 minut z hraní, trailer, obrázky...

UPDATE - UbiSoft oficiálně potvrdil, že Watch Dogs Legion se skutečně odehrávají ve futuristickém Londýně, ale vyjdou až 6. března 2020 pro PC, PS4, X1 a Stadia, tedy nikoli letos před Vánocemi, jak se nějaký čas myslelo.

Ve hře se opravdu budete moci stát úplně kterýmkoli obyvatelem města (přesně jak pravily úniky), resp. najmout si ho, aby vám pomohl bojovat s tyranií. Všechny postavy budou plně namluvené a změna, za koho právě hrajete, se projeví i ve filmečcích.

První oficiální trailer a 10 minut ze skutečného hraní pre-alfy z E3 konference:

Watch on YouTube
Watch on YouTube

UPDATE - Zápletka se má takto: Londýn kdysi byl nejlepším městem na světě, ale po Brexitu se vše pokazilo a vlády se ujali extremisté, takže vzniklo hnutí odporu, které chce vše vrátit do normálu. Aby nešlo o místo prošpikované bezpečnostními kamerami a drony, kde svobodu nahradily represe a obavy, lidé jsou jako zvířata vězněni v klecích atd.

Ačkoli procházka po ulici Londýna prozatím (nehotová verze) vizuálně vypadá hůře než ono slavné, mnoh let staré demo Watch Dogs 1, nešlo si nevšimnout typických reklam či značky pro vchod do metra. Postava tradičně skenovala NPC postavy okolo, lustrovala jejich minulost a v čem jsou schopné. Řízení auta následně působilo velmi slabě a krycí střílečka za překážkami se zpomaleným režimem více než tuctově, byť je potřeba ocenit odvahu výrobce, že nezůstal jen u filmečků a trailerů.

Po permanentní smrti postavy (ta jednou neodvratně přijde a nedá se ji zabránit) nastalo překvapení: objevila se obrazovka, kde jste si mohli vybrat z desítek jiných postav, patrně vašich kontaktů, abyste za ně hráli dál. To nejspíš neumožní pořádné navázání vztahu s postavou, když víte, že ji můžete kdykoli vyměnit a nezáleží vám na ní tolik. Aby tohle nebyl problém, můžete si postavy přizpůsobit k obrazu svému, aby ladil vašemu hernímu stylu - vylevelovat si postavy ve třech třídách (hacker, infiltrátor, útočník) a dát jim unikátní obleky a ikonické masky.

Vtipná byla babička v sukni (prý bývalá vražedkyně v důchodu), která infiltrovala Nový Scotland Yard u Temže nedaleko obřího kola London Eye s mechanickým pavoukem. Po její smrti se zase stanete nějakou ženou, která umí dobře stealth, apod. Jinými slovy, prostě se vždy pokusíte vzít na určitoumisi někoho, kdo se pro daný účel nejlépe hodí. O vysoké znovuhratelnosti tohoto řešení asi netřeba mluvit. První oficiální screenshoty:

Kreativní mozek hry Clint Hocking vysvětlil, že na hře pracují už dva roky. Každý obyvatel Londýna je prý plně simulován (nevíme, kolik jich celkově ve hře bude na výběr) a můžete ho najmout, aby plnil potřebné úkoly proti vládě, přičemž takovým spojujícím prvkem je chlapík na vysílačce. Nejprve takovou postavu vždy najdete, hacknete se do jejího života, zahrajete si misi o jejích kořenech (každá má prý unikátní příběhové pozadí a animace) a najmete ji. Můžete být, kým chcete: britským špionem, hipsterem, gangsterem atd. Jedinou otázkou má být, kde začít, koho si na ulici vyberete. Bývalého zvěda? Experta na roboty? Schopného bojovníka pro boj na blízko z arény?

Budete moci hackovat ozbrojené drony či sejmout protivníky za pomoci augmentované neviditelnosti. Londýn ve hře má být plný pamětihodností i míst pro vedlejší zábavné aktivity. Vámi najmuté postavy pak můžete vzít online, vytvořit tým s přáteli a kompletovat mise či závěrečný obsah plný výzev.

Dodatečný vývojářský deníček níže - hra bude podporovat raytracing ve spolupráci s Nvidia. Rozdíly mezi edicemi na Epic Games Store, který patrně opět nahradí Steam.

Watch on YouTube

Původní zpráva 20:00 - Jak už to bývá u UbiSoftu zvykem, neuhlídal nadcházející oznámení, a tak si můžete prohlédnout první grafické materiály Watch Dogs Legion už nyní, dvě hodiny před začátkem jeho E3 2019 konference.

Jedná se o čtyři různé edice hry pro PlayStation 4, z nichž některé zařídí třídenní náskok s přístupem k plné verzi hry, zatímco všechny poskytnou za předobjednávku bonusové auto, zbraň a masku.

Takový obal s prasečí hlavou patrně u této hry nikdo dopředu nepředpokládal, celé to trochu připomíná ulítlost Saints Row říznutou s maskami z Payday. Přestože jsou podklady v nízkém rozlišení, potvrzují zasazení hry do Londýna.

Read this next