Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Únorový žebříček prodejnosti her, konzolí, merchandise a vinylů na Xzone

Překvapení se nekoná.

Letošní únor byl ve znamení dvojice dlouho očekávaných a pro mnohé také kontroverzních her. Po mnoha odkladech jsme konečně mohli zavítat do kouzelnického světa Hogwarts Legacy a také navštívit pokřivenou sovětskou utopii v Atomic Heart.

Hogwarts Legacy slavilo úspěch hned od startu předobjednávek a verze pro next-gen konzole, které vyšly v únoru, se vyšvihly na první příčku žebříčku prodejnosti. Za dobrodružstvím ze školy čar a kouzel se umístilo pokračování oblíbené RTS série, Company of Heroes 3. Tato strategické série se v Česku už od počátku těší velké oblíbenosti, ke které přispívá i kvalitní český překlad. První trojici pak uzavírá tajuplná střílečka Atomic Heart, ze které se nakonec vyklubala velmi dobrá hra. Do první desítky se probojovaly i další dvě únorové novinky, Like a Dragon: Ishin! a Kirby's Return to Dream Land Deluxe.

PlayStation 5 českému trhu dále vládne. Konzolový žebříček se nijak neliší od toho lednového a v blízké době ani nečekáme výraznější změny v poptávce zákazníků.

Na první pozici v merchandise se třetí měsíc v řadě také nic nezměnilo. Kniha Level – O hrách a lidech má u čtenářů stále obrovský úspěch. Aby také ne, když jde o opravdu poctivou práci kultovního českého časopisu. Na dalších pozicích se umístily nové figurky Stranger Things ze zatím poslední páté řady seriálu. Hlavní záporák Vecna a odvážná Max nesmí chybět ve sbírce žádného „POPkaře“. Mezi tuto dvojici se vklínila hudební figurka s motivem legendárního alba Reanimation od Linkin Park, také z oblíbené řady Funko POP.

Únorový speciální žebříček věnujeme vinylům. Po delším čekání totiž vyšla nová edice soundtracku jednoho z nejlepších RPG posledních let – Divinity: Original Sin 2. Okamžitý nástup do čela soundtrackového žebříčku nás moc mile překvapil a je vidět, že i hráči klasických RPG si rádi užijí kvalitní poslech. Na Divinity nestačila ani soundtracková klasika v podání obou dílů The Last of Us, která těží z aktuální populárnosti výborné seriálové adaptace. „Stále sledujeme enormní zájem o předměty s tématikou The Last of Us. Je znát, že hráči jsou se seriálem opravdu spokojeni a ikonický soundtrack, za kterým stojí Gustav Santaolalla se jen tak neoposlouchá,“ doplňuje Ondřej Macoun, specialista na vinylové desky v Xzone.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Atomic Heart

PS4, Xbox One, PC

Company of Heroes 3

PC

See 1 more

Hogwarts Legacy

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author

Redakce

Contributor

Comments