If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Úsporný režim Xbox Series X vám může ušetřit tisíce korun ročně

Není automaticky.

V mainstreamových médiích a politice se poslední týdny nemluví o ničem jiném než o tom, jak šetřit energiemi kvůli současné krizi s rostoucími cenami plynu a elektřiny.

The Verge proto změřili a spočítali, kolik peněz mohou ušetřit majitelé konzolí Xbox Series X, kteří si je koupili na úplném počátku, kdy nebyl úsporný režim automaticky předvolen, jako už to bývá u později nainstalovaných konzolí.

Když je takový "vypnutý" Xbox Series X defaultně v tzv. Instant On režimu, tzn. velmi rychle vám naběhne, používá 13 Wattů. Pokud si ale zapnete Energy Saver mód, je to pouze 0,5 Wattů, tedy výrazně méně.

Při nynějších cenách elektřiny to znamená, že hráč ve Velké Británii může ročně ušetřit 60 liber, čili necelé dva tisíce českých korun. Oproti tomu při využití Energy Saver módu pak Xbox Series X ročně "sežere" jen 2 libry, tedy asi 60 korun.

Vlastníků PlayStation 5 se toto nijak netýká, protože v nepoužívaném stavu spotřebuje ročně pouze asi 120 Kč při základním nastavení, na nějž většina lidí nijak nesahá.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments