If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

V Americe se už celkově prodalo více kusů Elden Ring než Call of Duty: Vanguard

A Switch zase předhonil PS4 + dubnová jednička.

Kdo by to byl býval kdysi tušil v dobách Demons Souls, že se z hardcore her později stane taková těžká masovka?

Auditor amerického trhu NPD oznámil, že únorového Elden Ring se už prodalo více kusů než Call of Duty: Vanguard. A to nehovořil jen o kusech za minulý měsíc, nýbrž o celkovém čísle za uplynulých dvanáct měsíců předcházejících dubnu 2022. A to na to, prosím, dílo od From Software mělo o pár měsíců méně než podzimní CoD.

Zajímavé je i jiný údaj: konzole Nintendo Switch v celoživotních prodejích v USA právě dokázala překonat PlayStation 4. Switch se tak stal čtvrtou nejlépe prodávaným herním hardwarem historie, po PS2, Xbox360 a Wii.

Co se týče odbytu her za duben 2022, tak dle předpokladů vyhrálo LEGO Star Wars: Skywalker Saga. Za ním skončil Elden Ring a baseball MLB The Show. Kompletní pořadí zde.

Z konzolových platforem tam zvítězil Switch, druhý byl Xbox Series, třetí PlayStation 5. Switchi se povedlo zařídit největší odbyt, co kdy která konzole v dubnu měla, i za uplynulých dvanáct měsíců, v čemž je konzole Xbox Series též druhá.

V dolarových tržbách za duben v USA ovšem zvítězila PlayStation 5, přestože byla silně nedostatková, zjevně díky nižší ceně Xbox Series S.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments