Skip to main content

Na tržišti Blizzard Arcade si budete moci vydělat

Obdoba App Store vyjde s Heart of the Swarm.

Blizzard se už krátce před vydáním StarCraft II Wings of Liberty netajil tím, že chce na Battle.netu zprovoznit marketplace, čili takové tržiště, ve kterém by mohli hráči nabízet mapy, mody a hříčky zdarma, ale i za peníze. Marketplace se nově přejmenoval na Blizzard Arcade a bude spuštěn společně s vydáním StarCraft II Heart of the Swarm, jak Blizzard oznámil na letošním BlizzConu.

Blizzard Arcade bude přístupný všem, tedy i majitelům Wings of Liberty. Hry a hříčky vytvořené pomocí pokročilých modovacích nástrojů budou na Blizzard Arcade převážně zdarma, ale hráči, kteří si budou chtít něco přivydělat, budou moci své výtvory prodávat za peníze.

Celý systém Blizzard Arcade uvidíte hned při spuštění hry a po rozkliknutí se vám otevře jakýsi rozcestník mezi mapami, mody, hříčkami a dalšími výtvory. Nebudou chybět ani uživatelské recenze, pětihvězdičková hodnotící stupnice, žebříčky nejpopulárnějších věcí a podobné funkce. V základu to může připomínat známý App Store, Steam, či podobné obchody s virtuálním zbožím.

Tento obchod bude právě rájem modderů, kteří v dnešních AAA hrách jistě strádají. Blizzard bude modding podporovat a modeři se budou moci vyřádit nejen na jednotkách, budovách, mapách a podobných základech. Blizzard dá komunitě k dispozici kompletní spektrum nástrojů, pomocí kterých budou moci nadšenci vytvářet nové dialogy, filmečky, hrát si s perspektivou a vytvářet tak v rámci StarCraftu II kompletně nové hry.

Moddeři budou také moci využívat vylepšený fyzikální engine, který má být výrazně lepší, než ve Wings of Liberty, speciální engine na tvorbu uživatelského rozhraní (nebude problém vytvořit interface pro adventuru, arkádu, FPS, MMO...). Ke všemu pak bude spousta dokumentace, tutoriály, názorné příklady a debugovací nástroje.

Blizzard už před vydáním Wings of Liberty ukázal hratelné koncepty toho, že ve StarCraft II editoru jde vytvovořit třeba akční adventura z pohledu třetí osoby. A v současné době vzniká v editoru fanouškovské MMORPG StarCraft Universe.

Alfa verze neoficiálního modu StarCraft Universe.

Read this next