Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Koncem srpna uvidíme engine, co bude pohánět Metal Gear Solid 5

A možná i první ukázky z MGS 5.

Tvůrce série Metal Gear Solid Hideo Kojima prozradil, že 30. srpna ukáže svůj nový Fox Engine. Prozradil to včera v rozhovoru pro PlayStation Blog.

Na novém enginu Fox Engine začal Hideo Kojima a jeho tým pracovat hned po vydání Metal Gear Solid 4 v roce 2008 a nikdo se netají tím, že právě tento engine bude pohánět další hru v této populární sérii.

"Fox Engine je téměř hotový, ale jediný způsob, jak zjistit, že tam všechno funguje, je na něm postavit hru. A současně ho pomocí našich nástrojů vylepšovat a opravovat," řekl Kojima.

"Původně jsme na něm měli v plánu postavit Metal Gear Rising: Revengeance, ale mezitím se stala spousta věcí a místo toho je tato hra postavena na enginu přímo od Platinum Games."

Na předváděčce v Japonsku 30. srpna chtějí ukázat, co všechno Fox Engine dokáže za divy. Zajímavé je, že ve stejný datum se v Tokiu koná také oslava 25. výročí Metal Gear Solid, kam bude mít přístup také 50 lidí z veřejnosti. Je tedy možné, že Hideo Kojima kromě Fox Engine ukáže také první záběry z MGS 5?

Když Hideo Kojima poprvé oznamoval práci na Fox Engine v minulém roce, tvrdil, že by mělo jít o multiplatformní engine. Mohlo by to tedy znamenat, že jeho příští hra postavená na tomto enginu nebude pouze PlayStation exkluzivní.

Metal Gear Solid HD Collection trailer

Read this next