Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Valve chtějí udělat "rychlé pokračování"

Z L4D2 se prý poučili.

Šéf Valve, Gabe Newell řekl PC Gameru, že jeho firma velmi pravděpodobně „někdy" zase vydá rychlé pokračování některé z jejich her. Rychlým pokračováním myslí Gabe třeba Left 4 Dead 2, kdy dvojka následovala ani ne rok po prvním dílu.

„Jsem si jistý, že to někdy zase uděláme. Podstata je, že jsme se z tohoto rychlého vydání už poučili a jak jste říkali předtím, my rádi překvapujeme naše zákazníky, pročež i v rychle vydávaných hrách je také určitá zábavní hodnota." Říká Gabe.

Na druhou stranu si je ale vědom rizik: „Pak ale v tomto máme také určitý strach, protože to není úplně typické překvapení v herní branži, když vydáte hru tak brzo."

Valve se jistě dosyta poučili, protože ihned po oznámení Left 4 Dead 2 se na internetu strhla vlna nevole a vzteku, a fanoušci se dožadovali slíbené podpory jedničky, místo nové hry. Na jednu stranu poměrně nepříjemná zkušenost, na druhou stranu výborná reklama a Left 4 Dead 2 bylo nakonec mnohem úspěšnější, než první díl.

Naznačuje tak Gabe, že bychom se mohli ke konci příštího roku dočkat Portalu 3? Bylo by to alespoň něco od Valve, co má na konci číslovku 3. Zřejmě je ale pravděpodobnější chystaná DotA, kdy si Valve registrovali ne jednu, ale již tři domény.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Left 4 Dead 2

Xbox 360, PC, Mac

Portal 2

PS3, Xbox 360, PC

Related topics
About the Author

Adam Homola

Contributor

Comments