Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Vědci přidali do Civilizace super inteligentní počítač

Vyhladí lidstvo či ne?

Podobné aktivity jsou vždy velmi zajímavé a nejspíš zaslouží větší pozornost než třeba plnohodnotná konverze nejnovějšího dílu na iPad, kde je na tabletové poměry velmi drahá (úplně stejná cena jako PC verze).

Vědci z univerzity v britském Cambridge, konkrétně z Centra pro studium existenčního rizika, vyvinuli modifikaci pro Civilization 5 (Alza.cz), která do ní přidává super inteligentní AI.

Doktor Shahar Avin říká, že si tuto oblíbenou hru speciálně vybrali z toho důvodu, aby upozornili na dopad a rizika AI, pokud se stane chytřejší než samotní lidé.

"Chceme, aby hráči ochutnali komplexní vazby a těžká rozhodnutí, která přinese výběr cesty k super inteligentní AI. Hry jsou totiž skvělou metodou pro sdělení tohoto poselství širšímu publiku a tahle série od Firaxis má úžasnou pověst ve vzdělávání hrou," uvedl.

A jak to tedy v Civilizaci 5 funguje? Superintelligence mod, který je zdarma ke stažení odsud, přidává AI technologii do technologického stromu. Hráči v něm zkoumají strojové učení a staví výzkumné laboratoře pro AI, ale pokud nespravují své zdroje správně, vytvoří nezkrotnou umělou inteligenci, které pak sama vyhladí všechny ostatní civilizace na světě.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Civilization VI

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Nintendo Switch

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments