Skip to main content

Ve svižnosti načítání optimalizovaných her pro nové konzole už vyhrála PS5

Srovnání časů z DmC5 a NBA 2K21.

Pozdvižení ze situace u starších her přes zpětnou kompatibilitu, kde byl Xbox Series X téměř vždy výrazně rychlejší než PS5, bude rychlo zapomenuto.

Kotaku totiž spáchali první srovnání svižnosti načítání her, které už jsou optimalizované pro nextgen. A tady už většinou zvítězila konzole od Sony, i když rozdíly nebyly velké.

V Devil May Cry 5 Special Edition trvalo loadování PS5 verze jen 4 vteřiny, zatímco na Xbox Series X to bylo 5,6 vteřiny a na Xbox Series S téměř 7 vteřin. Šlo o změření času mezi zmáčknutím tlačítka pro pokračování a momentu, kdy začnete ovládat svou postavu.

V jiném testu trvalo PS5 jen 19 vteřin dostat se z hlavního dashboardu konzole do startovního menu, zatímco Xboxu 42 vteřin, prý hlavně kvůli ověřování síťového připojení.

Proklepli tam také basket NBA 2K21, kde byla naopak malinko rychlejší konzole od Microsoftu. Té zabralo dostání se do hry 5 vteřin, zatímco na PS5 to bylo necelých 7 vteřin. Čili opět téměř žádné loadovací obrazovky, na něž jsme byli zvyklí ze sportovních her.

A kolik času bylo potřeba na přechod z rozhraní každé z konzolí do hlavního menu hry? PS5 vám vzala 14 sekund života, kdežto Xbox Series X 22 sekund.

Níže ještě jiné videosrovnání v Monster Hunter World:

Watch on YouTube

Read this next