Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Vesmírná opera s otevřeným světem Everspace 2 se připravuje na dubnové vydání na PC

Končí Early Access + tiskovka.

Po šesti rozsáhlých aktualizacích obsahu během dvou let vývoje v Early Access nezávislé vývojářské studio Rockfish Games s potěšením oznamuje, že jejich očekávaná vesmírná looter-střílečka Everspace 2 vyjde na PC dne 6. dubna a na PlayStation 5 a Xbox Series X|S v létě 2023.

„Hra Everspace 2 byla zdaleka největším a nejambicióznějším projektem naší společnosti ROCKFISH Games a po celých pět let vývoje, z nichž poslední dva byly v Early Access, pro nás byla opravdovou láskou,“ říká generální ředitel společnosti ROCKFISH Games Michael Schade. "Po odhalení data vydání vidíme světlo na konci tunelu, kde se naše úžasná komunita a noví hráči po celém světě dočkají tohoto dobrodružství plného vzrušujících vesmírných soubojů a nádherných řemeslně vytvořených lokací v hlubokém vesmíru a na planetách. Do vytvoření hry, kterou jsme vždycky chtěli vytvořit, jsme investovali pořádný osmimístný rozpočet a tým nyní usilovně pracuje na dokončení a vyladění veškerého obsahu v den spuštění hry k její maximální dokonalosti. Kromě závěrečné kapitoly příběhu hry EVERSPACE 2 je toho ještě hodně k vidění!“

S blížícím se uvedením hry se společnost ROCKFISH Games odklonila od konzolí 8. generace. „Naše vize nás zavedla za hranice omezení konzolí předchozí generace. Náš tým strávil ohromné množství času snahou vytvořit zážitek, který by uspokojil naše fanoušky na Xbox One a PlayStation 4, ale zmenšení hry na tyto platformy nedosahuje úrovně kvality, kterou chceme poskytnout,“ řekl Schade. "Budeme v kontaktu se sponzory, kteří si během Kickstarteru přislíbili kopie na konzole, abychom se ujistili, že je o verze hry pro PlayStation 5 a Xbox Series X|S stále zájem, a nabídneme jim vrácení peněz v případě, že k těmto platformám nemají přístup.“

Zatímco tým pracuje na doplnění dalších nepřátel, odměn, výzev, katalyzátorů, typů vybavení a atributů, vylepšených filmových záběrů, benefitů, možností přizpůsobení, nových soubojů s bossy, zcela nové obchodní mapy a dalších prvků před spuštěním verze 1.0, má pro vás poslední tajemství: při spuštění bude přidán další společník a další hvězdný systém.

Aby společnost ROCKFISH Games zohlednila značné množství obsahu přidaného v průběhu Early Access, plánuje 20. února zvýšit cenu PC verze na platformách Steam, Microsoft Store a GOG z 39,99 na 49,99 dolarů.

Ve spolupráci s Maximum Games také přináší fyzickou de luxe edici pro PlayStation 5 a Xbox Series X|S do obchodů po celém světě, přičemž předobjednávky a další podrobnosti o vydání konzolí budou oznámeny 9. dubna. Hra EVERSPACE 2 je v současné době k dispozici v rámci Early Access na platformách Steam, GOG a Microsoft Store a její vydání na konzolích Xbox a PlayStation nové generace je plánováno na polovinu roku 2023.

Read this next