Skip to main content

Videosrovnání remake Dead Space s originálem a dozvuky oznámení

Bude mít rozšířený design levelů.

Zásadní ohlášení z minulého čtvrtka na EA PLAY pochopitelně nemohlo zůstat bez dozvuků.

Dino Ignacio, šéf uživatelského rozhraní ze studia Visceral, prozradil, že s ním tvůrci předělávky konzultovali některé záležitosti.

Prý je nadšen, jakou snahu vyvinuli Motive Studios, když chtějí respektovat originál, ale zároveň hledají cesty, jak inovovat a překvapit. V lednu s ním prý konzultovali, jak modernizovat hru, na které dělal před třinácti lety.

Fajn je také jiná zpráva: kreativní ředitel Roman Campos-Oriola prohlásil, že během vývoje remaku narazili na oblasti vesmírné lodi USG Ishimura, které byly z původní hry vyškrtnuty kvůli technickým problémům.

Do předělávky ovšem použijí jako základ originální design levelů, který už teď mnohem výkonnější hardware nebude brzdit, na rozdíl od situace ve verzi z 2008. Tehdy prý autoři chtěli udělat koridory určitým způsobem, ale nemohli toho bohužel docílit.

Na remaku také pracuje jeden z klíčových tvůrců Dead Space 2, konkrétně umělecký ředitel Michael Yazijian, který si prý vše kdysi užil natolik, že nechce, aby ta doba skončila. V mezidobí makal na Batman: Arkham Origins či Star Wars Squadrons.

Níže ještě videosrovnání teaseru s originálem, kde si všimněte řady změn:

Watch on YouTube

Read this next